Interaktywna wycieczka naukowa połączona z tradycjami

20 grudnia 2016 r, uczniowie  klas pierwszych uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Krakowa.

Celem głównym był udział w zajęciach interaktywnych w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie – aktywne uczestnictwo w  wystawach edukacyjnych  „Więcej światła” (20 stanowisk interaktywnych przybliżających  naturę światła oraz sposoby jego wytwarzania na przykładzie żarówki, świetlówki i diody LED) oraz „Wokół koła”  (27 stanowisk obsługiwanych bezpośrednio przez zwiedzających według instrukcji i opisów , które łączy wspólny kształt jakim jest koło). Następnie oglądali wystawę Motokultura, gdzie przedstawiono im historię motoryzacji ze szczególnym uwzględnieniem charakteru tego zjawiska w Polsce.

Piękna pogoda, towarzysząca nam tego dnia pozwoliła też  na spacer po mieście celem odwiedzenia jego głównych zabytków oraz buszowanie po  Jarmarku Bożonarodzeniowym na rynku.

Joanna Krakowiak, nauczycielka fizyki