Interaktywna wycieczka naukowa połączona z tradycjami

20 grudnia 2016 r, uczniowie  klas pierwszych uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Krakowa.

Celem głównym był udział w zajęciach interaktywnych w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie – aktywne uczestnictwo w  wystawach edukacyjnych  „Więcej światła” (20 stanowisk interaktywnych przybliżających  naturę światła oraz sposoby jego wytwarzania na przykładzie żarówki, świetlówki i diody LED) oraz „Wokół koła”  (27 stanowisk obsługiwanych bezpośrednio przez zwiedzających według instrukcji i opisów , które łączy wspólny kształt jakim jest koło). Następnie oglądali wystawę Motokultura, gdzie przedstawiono im historię motoryzacji ze szczególnym uwzględnieniem charakteru tego zjawiska w Polsce.

Piękna pogoda, towarzysząca nam tego dnia pozwoliła też  na spacer po mieście celem odwiedzenia jego głównych zabytków oraz buszowanie po  Jarmarku Bożonarodzeniowym na rynku.

Joanna Krakowiak, nauczycielka fizyki

 

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.