Wycieczka naukowo- edukacyjna na Uniwersytecie Śląskim

03.02.2017r uczniowie klas trzecich brali udział  w wycieczce naukowo -  edukacyjnej na Uniwersytecie  Śląskim w Katowicach. Zakład Dydaktyki Fizyki Instytutu Fizyki tej placówki  przygotował dla trzecioklasistów zajęcia – wykłady z eksperymentami na temat: „Doświadczenia obowiązkowe w gimnazjum – krótka powtórka przed egzaminem”. Uczniowie mogli samodzielnie wykonać wyznaczone eksperymenty, opisywać ich przebieg, przypomnieć sobie w praktycznym działaniu zastosowane do opisu prawa i wzory. Mamy nadzieję, że wiedza i umiejętności  powtórzone i utrwalone  w tak atrakcyjny sposób przyczynią się do lepszego ich rozumienia oraz uzyskania wysokiej liczby punktów na egzaminie gimnazjalnym.

Opracowała Joanna Krakowiak, nauczycielka  fizyki