Nauczanie słownictwa z wykorzystaniem platformy językowej Quizlet

Jak sprawić, aby nauka słownictwa nie była przykrym obowiązkiem? Jak zmotywować uczniów do systematycznej pracy z językiem angielskim? Jednym z rozwiązań może być wykorzystanie technologii, takich jak platformy językowe, czy aplikacje, które w przyjemny i ciekawy sposób wspomagają naukę języka obcego.
Klasa II b  wykorzystuje na lekcjach języka angielskiego platformę językową Quizlet.
Ogromną zaletą platformy jest to, że uczniowie w formie zabawy powtarzają i utrwalają słownictwo, które jest przerabiane na zajęciach. Wraz ze słówkiem podana jest wymowa, tłumaczenie lub grafika. Co więcej uczniowie mają możliwość porównania się z kolegami w postępach w nauce. Dużą zaletą jest  fakt, że aplikacja dostępna jest również na telefon, więc można z niej korzystać praktycznie wszędzie.

Wszyscy nauczyciele języków obcych, zarówno języka angielskiego jak i niemieckiego,w Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka wykorzystują technologię informacyjną do wspomagania nauki języka obcego.

Narzędzia, które wykorzystujemy, to: Quizlet,  Insta.Ling, Duolingo, Kahoot, Storybird.

                                                                                             Ewelina Podzimska-Czerniewicz

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.