Bierzmowanie uczniów rocznika 2014 - 2017

Duchu Święty, przyjdź
i prowadź młodzież
do Chrystusa,
by był Drogą,
Prawdą i Życiem

 

3 marca w kościele pw. Św. Wojciecha odbyła się uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania przez uczniów Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka, rocznika 2014-2017.
Mszę świętą celebrował  Metropolita Katowicki, jego Ekscelencja  ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc  wraz proboszczem parafii pw. św. Wojciecha, Księdzem Dziekanem Damianem Wojtyczką, kapelanem Księdzem Krzysztofem Bielą i księdzem Kazimierzem Cichoniem.

Już o godzinie 16.15, w pierwszy piątek miesiąca marca, zgromadzili się w kościele, by w modlitewnym oczekiwaniu przygotować się do przyjęcia sakramentu  powitania Księdza Arcybiskupa, który o godzinie 17.00 sprawował Eucharystię, podczas której udzielił trzecioklasistom sakramentu  bierzmowania.
Podczas homilii, skierowanej do młodzieży, świadków, rodzin uczniów i przybyłych gości, Arcybiskup przypomniał, że każdy dzień to zdawanie egzaminu z życia i wiary. Święci Patroni, których wybrali sobie bierzmowańcy, według kryterium ich życia i zasług, zdawali codziennie ten egzamin. Teraz mają być Orędownikami u Boga. Święci: Hubert, Izydor, Łucja, Emilia, Franciszek, Kamil,Zofia,Florian, Matylda, Joanna, Jan, Tarsycjusz, Zuzanna, Lea- to tylko niektóre imiona bierzmowańców, wybrane  z racji zainteresowań w kierunku przyszłych zawodów( np. Florian- patron strażaków, Izydor- patron internautów i programistów itp.)
Metropolita Katowicki zakończył homilię słowami:
Duch Święty zaś, którego dary spłynęły na was, to wasze  wyposażenie na drogę życia. By zawsze był obecny w Waszym życiu Duch Prawdy. Walka o prawdę to  dzisiaj podstawowa batalia w świecie.
Oby umocniona  Duchem Świętym  i Jego darami młodzież: mądrości, rady, męstwa, pobożności, umiejętności i bojaźni Bożej szła przez życie z przeświadczeniem, że trwając w Bogu osiągnie wszystko.
Tego życzymy  bierzmowańcom.
Po przyjęciu przez kandydatów sakramentu bierzmowania ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc udzielił błogosławieństwa uczniom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim obecnym na uroczystości.

 Maria Kielar-Czapla

Do sakramentu bierzmowania przygotował uczniów ks. katecheta Kazimierz Cichoń oraz katechetka Maria Kielar - Czapla.

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.