Szkolne Dni Mózgu w gimnazjum

Świętowanie Szkolnych Dni Mózgu, w ramach Światowego Tygodnia Mózgu (Brain Awareness Week), których celem jest popularyzacja wiedzy o mózgu., jako najlepszym przyjacielu człowieka rozpoczął w naszym  gimnazjum "Wieczór zagadek i gier umysłowych".

W dniu 16.03.br chętna młodzież klas I i II spotkała się w szkole by się zintegrować, wspólnie bawić i ćwiczyć szare komórki rozwiązując niełatwe łamigłówki, zadania matematyczne (m.in. domino matematyczne, sudoku, tangram), zagadki logiczne, oraz by rywalizować ze sobą w duchu fair-play. W rywalizacji drużynowej podczas wieczoru najlepszy okazał się team w składzie  Wiktoria Kwiotek i Olga Ciunowicz (Ib) wraz z Pauliną Matuszowicz i Wiktorią  Otrębską (IIc). Wszystkim uczestnikom wieczoru gratulujemy odwagi, chęci,  zapału                           w ćwiczeniu szarych komórek.

Przyjemnej atmosferze wieczoru sprzyjał poczęstunek, wszak wiadomo, że zdrowe odżywianie, odpoczynek, aktywność fizyczna, ale przede wszystkim systematyczna "gimnastyka" mózgu doskonale wpływa na funkcjonowanie tego organu.

Wieczór gier i zagadek zorganizowały: pedagog szkolny Patrycja Słupik, nauczycielka matematyki Janina Siwakowska oraz nauczycielka jęz. angielskiego Sylwia Piekarczyk.