Prewencja i działania profilaktyczne

21 marca w dyrekcji Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie odbyło się prewencyjne spotkanie dyrektora, mgr Marka Napieraja, z-cy dyr. Weroniki Sitarz, pedagoga szkolnego, mgr Patrycji Słupik z policjantami Radzionkowskiego Komisariatu Policji, sierżantem sztabowym Sebastianem Goliczem oraz starszym sierżantem Grzegorzem Szeligą.
Temat spotkania dotyczył bezpieczeństwa uczniów na terenie szkoły i poza nią oraz - przede wszystkim - niebezpieczeństw czyhających na młodzież w internecie.


Dyrekcja szkoły poinformowała szczegółowo o wszystkich działaniach profilaktycznych zaplanowanych i realizowanych w naszej placówce. Pedagog szkolny przedstawiła programy profilaktyczne, które już zrealizowano oraz te, które są w trakcie realizacji ( "Razem, ku demokracji", "Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień - Dzień Uśmiechu" w ramach Ogólnopolskiego projektu BEZPIECZNA+, "Smak życia, czyli debata o dopalaczach", "Tydzień mózgu", "Bezpieczny internet", "Bezpieczne wakacje", "Jak bezpiecznie poznawać nowych ludzi", koncert o tematyce profilaktycznej przeciwdziałającej narkomanii itd ).
Uczestnicy spotkania zapoznali się z pismem pana Ministra Macieja Kopcia z Ministerstwa Edukacji Narodowej,skierowanym do Dyrektorów i Nauczycieli, w związku z występującym zagrożeniem dla bezpieczeństwa uczniów korzystających z technologii informacyjno-komunikacyjnych ( z naciskiem na niebezpieczne gry oraz kontakty z osobami nieznanymi dzieciom).

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.