Inauguracja roku szkolnego 2010/2011

Po 67 dniach bardzo słonecznych wakacji społeczność Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka uroczyście rozpoczęła kolejny rok szkolny. Ten szczególny dzień - dzień 1 września 2010r.- rozpoczął się udziałem we Mszy świętej, w kościele św. Wojciecha, którą celebrował ks. Rafał Oleksy. Pełne ciepła życzenia przekazał również społeczności gimnazjum ksiądz proboszcz Damian Wojtyczka, ufając, iż w nowym roku szkolnym uczniowie będą otwarci na wiarę i dobro.

Uroczysta akademia odbyła się tradycyjnie w gościnnych murach Centrum Kultury "Karolinka", gdzie uczniowie klas I zapoznali się z ceremoniałem szkolnym. Uczniowie klasy IIc i IIe, przygotowani przez wychowawców - mgr Aleksandrę Pachulską i mgr Janinę Siwakowską, uroczystym apelem w formie montażu słowno – muzycznego, uczcili godnie 71 rocznicę wybuchu II wojny światowej. To inauguracyjne spotkanie uhonorował swoją obecnością Burmistrz naszego miasta, pan Gabriel Tobor, który życzył społeczności szkoły sukcesów w nowym roku szkolnym. Dyrektor szkoły, Marek Napieraj serdecznie powitał wszystkich obecnych na akademii, a szczególnie ciepło odniósł się do pierwszoklasistów rozpoczynających nowy – trzeci etap w swojej edukacyjnej wędrówce, życząc im powodzenia w realizacji nowych wyzwań. Pan dyrektor przeczytał obecnym list Rzecznika Praw Dziecka, pana Marka Michalaka, skierowany do uczniów polskich szkół na rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011., w którym na podkreślenie zasługują następujące słowa:
„Życzę Wam, Waszym Nauczycielom i Wychowawcom pełnego radości i sukcesów roku szkolnego 2010/2011, w którym ważne miejsce zajmować będą PRAWA DZIECKA i SZACUNEK DLA DRUGUIEJ OSOBY.”I niech ta myśl przyświeca nam wszystkim!
Dziękując uczniom i ich opiekunom za przygotowanie akademii pan dyrektor życzył wszystkim spokojnej pracy, nauki, wzajemnego zrozumienia oraz sukcesów w nowym roku szkolnym.

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.