Sukces młodych adeptów matematyki

W VIII MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM
dla uczniów
SZKÓŁ PODSTAWOWYCH,
GIMNAZJÓW i LICEÓW 
pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Radzionków,
Dziekana Wydziału Metalurgii i Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej
oraz Śląskiego Kuratora Oświaty
zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie

w kategorii Gimnazjum – klasy I i II
II miejsce – Wiktoria KWIOTEK z klasy I b
( nauczyciel matematyki: mgr Zbigniew Gut)
II miejsce – Daniel Kiczka z klasy I a
( nauczyciel matematyki: mgr Janina Siwakowska)
Już dziś serdecznie GRATULUJEMY uczniom i ich przewodnikom matematycznymlaughing

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród ufundowanych przez Burmistrza Miasta Radzionków odbędzie się 24 kwietnia 2017 roku w auli liceum.

Do konkursu przystąpiło 110 uczniów z Radzionkowa, Bytomia, Piekar Śląskich i Świerklańca. Konkurs odbywał się w pięciu kategoriach wiekowych. Uczestnicy mieli do rozwiązania sześć zadań przygotowanych przez Komisję Konkursową, składającą się nauczycieli matematyki radzionkowskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Po wnikliwej analizie prac, Komisja Konkursowa postanowiła przyznać 17 nagród indywidualnych i 5 wyróżnień.Celem konkursu jest rozbudzanie wśród młodzieży szkolnej zainteresowań matematyką, rozwijanie wiedzy i umiejętności matematycznych uczniów,  a także wykorzystanie wiedzy z dziedziny matematyki w życiu codziennym.


BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.