Szkolenie połączone z warsztatami dla uczestników konkursu "W poszukiwaniu świadka historii"

Warsztatowe Szkolenie dla uczestników konkursu "W poszukiwaniu świadka historii"

KONKURS organizuje Centrum   Dokumentacji   Deportacji   Górnoślązaków   do   ZSRR   w  1945  roku we współpracy z Urzędem Miejskim w Bytomiu, Urzędem Miasta Radzionków oraz Domem Współpracy Polsko-Niemieckiej.

 22 marca w Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku mieszczącego się w Radzionkowie przy ulicy Św. Wojciecha 118 uczniowie Naszego Gimnazjum wzięli udział w szkoleniu  związanym z  udziałem w konkursie  „W poszukiwaniu świadka historii” .

Szkolenie było zorganizowane przez Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku i Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej. Podczas szkolenia uczniowie zostali zapoznani z metodę badawczą „oral history” , dowiedzieli się jak profesjonalnie podejść do wywiadu ze „świadkiem czasu” oraz uzyskali konkretne wskazówki dotyczące przygotowania pracy konkursowej.  W szkoleniu wykorzystano prezentację multimedialną przedstawiającą jak przygotować i przeprowadzić  dobry wywiad oraz zaprezentowano  przykładowe wywiady. Natomiast w części warsztatowej uczniowie mieli możliwość aktywnie uczestniczyć w zajęciach i wykazać się swoimi umiejętnościami oraz pomysłami.

Uczestnicy konkursu ( a do udziału w nim zgłosiło się
w Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka aż 25 uczniów klas I, II i III)
i opiekunowie dziękują za możliwość udziału w szkoleniu.
nauczycielka historii, mgr Beata Duch

 

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.