Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego „Deutsch ist für mich …”

Martin Gacki z klasy IIb , a także uczniowie sąsiadującego z nami, zaprzyjaźnionego Liceum Ogólnokształcącego w Radzionkowie reprezentowali nasze miasto podczas Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego „Deutsch ist für mich …”, który odbył się 22 marca w Bytomiu.
Młodzież wystąpiła wspaniale, wykazując się doskonałą znajomością niemieckiego oraz talentem aktorskim.

Martin w oryginalny sposób opowiedział o swojej przygodzie z językiem naszych sąsiadów, uzupełniając wypowiedź zabawnymi rymowankami oraz odą do … języka niemieckiego. 

Licealiści, którzy wcielili się w role księżniczki i księcia, zaprezentowali zabawną scenkę, która ukazywała, jak dzięki znajomości niemieckiego można zdobyć serce pięknej dziewczyny. Publiczność śmiała się do łez …

Nad oprawą techniczną czuwał uczeń kl. IIIb – Oskar Dybaś, któremu serdecznie dziękuję.

Poziom występów naszych uczniów był bardzo wysoki i wyróżniał ich zdecydowanie  pośród ok. 60 uczestników konkursu. Uczniowie odpowiadali też wybornie na pytania zadane przez komisję. Publiczność przyjęła ich wspaniale, reagowała śmiechem i brawami, a także gratulowała udanego występu. Jesteśmy dumni z naszej zdolnej radzionkowskiej młodzieży!

Nauczycielka języka niemieckiego, mgr Mirosława Wojtas

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.