30.03.2017r. - projekt „W kierunku demokracji” – kolejna odsłona

            WSPÓŁPRACY uczymy się przez całe życie. To bardzo ważna umiejętność nie tylko w pracy, lecz również w życiu szkolnym i rodzinnym.  Dlatego też od początku roku szkolnego bierzemy aktywny udział w projekcie współpracy radzionkowskich szkół pt. „W kierunku demokracji”. Tym razem to nasze gimnazjum, Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka, (z przedstawicielami w składzie: Marek Golus, Robert Jasiok, Martin Gacki, Agata Rybińska oraz Marek Juraś) miało przyjemność gościć samorządy uczniowskie wraz z opiekunami z Liceum im. Powstańców Śląskich, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

                                                                                      

            Dnia 30.03.br. spotkaliśmy się razem w sali multimedialnej naszej szkoły, by kontynuować rozpoczęty projekt na rzecz ochrony środowiska. Zaczęliśmy od zabawy komunikacyjno-poznawczej, która miała na celu zacieśnienie znajomości pomiędzy uczniami  z różnych typów szkół oraz w różnym wieku. Następnie podzieliliśmy się na grupy, by wykonać pierwsze zadanie. Polegało ono na napisaniu wiersza lub rapu promującego dbanie o otaczające nas środowisko. Zwycięzcy zostali nagrodzeni słodkim upominkiem. Kolejnym punktem programu była prezentacja działalności naszego gimnazjum oraz obchód po budynku. Gości ugościliśmy słodkim poczęstunkiem.                                                                      

Ostatnim założeniem naszego spotkania było stworzenie projektu ekologicznej torby na zakupy. Do dyspozycji uczniów było wiele materiałów plastyczno-dekoracyjnych. Efekty wspólnej pracy przeszły nasze oczekiwania. Wszelkie zebrane dotychczas materiały pragniemy wykorzystać podczas zbliżającego się Dnia Ziemi. 

            Naszym kolegom i koleżankom z liceum, technikum oraz ośrodka serdecznie dziękujemy za wizytę i udział w zajęciach, a opiekunom za nadzór oraz owocną współpracę.

 

Szkolny koordynator projektu: mgr Barbara Skiba

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.