The Big Challenge 2017


4 kwietnia 2017 r.
w Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka odbyła się ogólnopolska edycja konkursu The BIG Challenge.W bieżącym roku wzięło w nim udział ponad 37 uczniów klas I, II i III, przygotowanych przez nauczycielki języka angielskiego: mgr Agnieszkę Jochlik, mgr Sylwię Piekarczyk oraz mgr Ewelinę Podzimską - Czerniewicz.
Głównym celem konkursu jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez zabawę.
Test konkursowy odbywa się w trybie online, na komputerze lub tablecie podłączonym do Internetu na czas trwania konkursu.Kwestionariusz testowy składa się z 45 pytań, dla każdego pytania możliwe są 4 odpowiedzi.  Pytania sprawdzają wiedzę z zakresu słownictwa, rozumienia, gramatyki i ogólnej znajomości kultury. Test obejmuje 4 poziomy trudności.


The Big Challenge jest międzynarodowym konkursem języka angielskiego.
Konkurs The Big Challenge powstał we Francji 18 maja 1999 roku, z inicjatywy grupy nauczycieli języka angielskiego. Konkurs w Polsce adresowany jest do uczniów klas 5 i 6 szkoły podstawowej oraz 1-3 gimnazjum, którzy uczą się języka angielskiego jako języka obcego.
W 2005 roku, po ogromnym sukcesie jaki konkurs odniósł we Francji, The Big Challenge został zorganizowany po raz pierwszy w Niemczech. W następnych latach do konkursu dołączyły kolejne kraje : Hiszpania (2007), Austria (2012), Szwecja (2013), a także Polska i Holandia (2016).
Każdego roku w konkursie bierze udział ponad 560.000 uczniów w Europie!
Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody!
Uczestnikom życzymy powodzenia i zdobycia nagród oraz tytułu Laureatalaughing

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.