Spotkanie artysty - Gabriela Fleszara - z młodzieżą - koncert "Wolności oddać nie umien". Profilaktyka uzależnień.

Dnia 4.04.2017r. w Centrum Kultury „Karolinka”  odbył się koncert profilaktyczny  "Wolności oddać nie umiem", w wykonaniu znakomitego piosenkarza i aktora – Gabriela Fleszara.
To muzyczno - werbalne spotkanie doskonale wpisuje się w realizację Szkolnego Programu Profilaktyki Uzależnień.
     W koncercie wzięli udział uczniowie klas I i II naszego gimnazjum. Mogli oni, podczas 1,5-godzinnego spotkania, posłuchać o doświadczeniach artysty, który działa na rynku muzycznym od ponad 15 lat. Od kilku lat realizuje również programy profilaktyczne.

Muzyka Fleszara to dojrzałe i ciekawe brzmienie, nowoczesna aranżacja, charyzmatyczny, wyjątkowy głos oraz „niespokojny duch”, który emanuje z każdego utworu. Koncert, który młodzież mogła usłyszeć w radzionkowskim centrum kultury, to suma obserwacji życia rockowego, aktorskiego i artystycznego.
  W sposób bardzo obrazowy opisał historie osób uzależnionych, nie tylko od narkotyków, ale również od alkoholu i nikotyny. Na własnym przykładzie opowiedział w jaki sposób wpadł w nałóg nikotynowy i jak ciężko było mu się z niego wyzwolić.
    Smutne swoje opowieści i przemyślenia, muzyk przeplatał utworami muzycznymi m.in. Kroplą deszczu, czy też Ciebie nie ma tu. Przez cały czas muzyk namawiał młodzież do podejmowania mądrych i przemyślanych decyzji, do mówienia „NIE”, bo jak sam powiedział: "Polska, to jeden wielki targ narkotykowy. Nie zmieni tego żadna ustawa. Może to zmienić tylko twoje NIE!!!" Młodzież słuchała bardzo uważnie i miejmy nadzieję, że historia muzyka zmagającego się z uzależnieniem, dała im możliwość zastanowienia się, chociaż przez chwilę, w jaki sposób można bezpiecznie i w miłym towarzystwie spędzać wolny czas.

Koncert został sfinansowany ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.