Szkolni dziennikarze na warsztatach

  Dnia 4 kwietnia grupa młodych dziennikarzy-pasjonatów z klasy Id w składzie: Marta Konik, Tamara Gottschalk, Martyna Kolano, Natalia Matysek, Kinga Kampa, Paweł Hutta oraz Miłosz Szeremeta wzięła udział w warsztatach dziennikarskich, które odbyły się w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnowskich Górach. Tematyka   spotkania skupiona była wokół treści: „Sposoby na ciekawą, nowoczesną gazetę szkolną. Rady praktyka.”

Zajęcia prowadził redaktor naczelny „Gwarka” pan Jarosław Myśliwski. Młodzi adepci sztuki dziennikarskiej mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę m.in. na temat winiety nowoczesnej gazety, dobrej czołówki, zajawek. Ponadto uczniowie wzięli udział w części warsztatowej, podczas której dzielili się swoimi pomysłami na ciekawe tematy i formy dziennikarskie  oraz kierunkami zmian w swoich czasopismach. Prowadzący chętnie udzielał indywidualnych  wskazówek. Mamy nadzieję, że udział w warsztatach pozwoli, by  nasza szkolna gazeta „Czarno na Białym” była   jeszcze  ciekawsza dla odbiorcy i zdobywała kolejne konkursowe laury. laughing

   Praca w Kole Dziennikarskim jest naprawdę wartościową propozycją dla osób, które są bacznymi obserwatorami życia i lubią kontakt z ludźmi. Resztę umiejętności można posiąść na zajęciach! Zapraszamy do  współpracy z Kołem Dziennikarskim. Naprawdę warto!

Opiekunowie Koła Dziennikarskiego: Aleksandra Pachulska, Beata Duch

Warsztaty dziennikarskie oczami uczestniczki - Marty Konik:

   Na warsztatach nauczyliśmy się właściwie redagować stronę gazety, tytuł i lead oraz winietę. Poznaliśmy także zasady fotografii prasowej. Wszystkim uczestnikom kurs bardzo się podobał. Dowiedzieliśmy się tam różnych ciekawych informacji na temat dziennikarstwa, zaczerpnęliśmy wiele inspiracji. Teraz mamy kolejne pomysły na artykuły, które na pewno zainteresują duże grono naszych czytelników. Opracowaliśmy nowy projekt winiety. Ponadto całe warsztaty przebiegały w bardzo miłej , kameralnej atmosferze.  Zajęcia utwierdziły nas w przekonaniu, że chcemy w dalszym ciągu redagować naszą szkolną gazetkę "Czarno na Białym". 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.