Święto Konstytucji 3 Maja 2017

Społeczność Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka uczestniczyła w obchodach 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja i 96 rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego, organizowanych przez Urząd Miasta Radzionków.226 lat tem
u, 3 maja 1791 r. Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była drugą na świecie po Konstytucji Stanów Zjednoczonych z 1787 roku i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.
Podczas tej pięknej, patriotycznej uroczystości chór szkolny, przygotowany przez mgr Weronikę Sitarz, wykonał Hymn Polski oraz pieśni "Rota" i "Witaj, majowa jutrzenko" z akompaniamentem Parafialnej Orkiestry Dętej pod dyrekcją pana Leszka Pnioka.

Dziękujemy panu ppłk w st. spocz. mgr inż. Wojciechowi Bonczkowi który w imieniu burmistrza miasta zaprosił chór szkolny do uczestnictwa w tegorocznych obchodach. Dla społeczności gimnazjalnej udział w obchodach państwowych to ogromny zaszczyt i honor.

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.