Kadr z filmu z...Izby Regionalnej Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka


Wtorkowy wieczór... 9 maja o godzina 18.00. Do naszego gimnazjum przybywają  reżyserzy filmu
Z Radzionkowa na ołtarze- Kamil Niesłony i Maciej Marmola, by sfilmować  wypowiedź Marii Kielar-Czapli, dotyczącej drogi  naszego Patrona do świętości już od najmłodszych lat.
Po obejrzeniu szkoły, w szczególności miejsc upamiętniających  Sługę Bożego o. Ludwika i zrobieniu zdjęć, wybieramy miejsce sfilmowania rozmowy. Najodpowiedniejszym lokum  jest  Izba Regionalna stworzona w pracowni muzycznej przez z-cę dyrektora, mgr Weronikę Sitarz.
W pięknej scenerii, okraszonej tradycją  dane mi jest przekazać niezwykłe wspomnienia o Patronie, chłopcu, który już od dziecięcych lat był zdecydowany, do czego ma wytrwale  dążyć w życiu, by spełniać swoje  marzenia. Poznaję też warsztat techniczny kręcenia filmu, czego doświadczam po raz pierwszy.

Zafascynowani postacią oblata reżyserzy stworzą średniometrażowy, dokumentalny film, którego kanwą oprócz mojej opowieści o o. Ludwiku, będą wypowiedzi członków rodziny oblata. Formą filmu będzie historia mówiona, ubogacona archiwaliami, współczesnymi widokami Radzionkowa oraz inscenizacjami z życia Wrodarczyka. Jak poinformowali mnie reżyserzy wersja filmu ze względu na formę i zastosowane środki realizacyjne pozwala stworzyć film  z  prawdopodobieństwem emisji na antenie TVP Historia.

Z nieukrywaną radością  oczekiwać będziemy  na premierę, która ma odbyć się prawdopodobnie w lipcu. W dobie procesu beatyfikacyjnego ważne jest, aby więcej ludzi poznało Sługę Bożego, którego życie było chrześcijańskim wyczynem, jak określił je ukraiński artysta malarz
i konserwator dzieł sztuki Andrii Afanasiev, który jest autorem aż trzech portretów O. Ludwika Wrodarczyka OMI.

Maria Kielar-Czapla

Postscriptum

Chciałam przekazać ciekawostkę, że reżyserzy byli bardzo zafascynowani wnętrzem naszego gimnazjum  i  stwierdzili, że do tak pięknej szkoły chcieliby uczęszczać. To bardzo miłe dowartościowanie  starań  Dyrekcji, Grona Pedagogicznego oraz uczniów o wizerunek naszej placówki.

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.