Orientacja zawodowa - warsztaty kulinarne.


W dniu 16.05.br. uczniowie kl. III i IIc wzięli udział w warsztatach kulinarnych
zorganizowanych przez Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bytomiu.  Nasza młodzież, pod czujnym okiem uczniów "gastronomika" oraz nauczycieli praktycznej nauki zawodu, stawili się w wielkiej kuchni zwarci i gotowi do działania.  Adepci sztuki kulinarnej mieli bowiem za zadanie przygotować racuchy z jabłkami oraz pizzę.

Zadanie, jak się okazało, nie należało do najtrudniejszych i w efekcie końcowym wszystko okazało się doskonałe pod względem technologicznym,  wizualnym ,  a przede wszystkim smakowym.  Czas spędzony na "czarowaniu smakiem" upłynął pod znakiem zabawy, śmiechu, zdobywania nowych umiejętności. Nasi uczniowie mieli możliwość poznać tajniki  zdobywania wiedzy  w goszczącej nas szkole, posłuchać o sukcesach absolwentów .

Przypominam, że Dzień Otwarty Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bytomiu odbędzie się 23.05. 2017r. o godz. 16. Zapraszamy.

Pedagog szkolny, mgr Patrycja Słupik

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.