Szkolny Dzień Profilaktyki 2017- warsztaty dla uczniów i rodziców


23 maja w Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka odbył się Szkolny Dzień Profilaktyki, zorganizowany przez pedagoga szkolnego, mgr Patrycję Słupik, którą wspierała nauczycielka języka angielskiego, mgr Sylwia Piekarczyk oraz nauczycielka języka niemieckiego, mgr Barbara Skiba.


Uczniowie klas I i II uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez specjalistów ze Śląskiego Centrum Profilaktyki i Psychoterapii. Temat warsztatów: „Smak życia, czyli debata o dopalaczach”
Uczniowie klas III wzięli udział w warsztatach, w ramach Orientacji Zawodowej  na temat „Możliwości rynku pracy dla młodzieży”. Warsztaty prowadziła p. Iga Niedzielska z Młodzieżowego Biura Karier
w Radzionkowie.
Równolegle, w sali multimedialnej szkoły, organizatorki przeprowadziły Międzyszkolny Konkurs z Zakresu Profilaktyki Nikotynowej dla uczniów klas I gimnazjum oraz kl. VI szkół podstawowych w Radzionkowie.
Wzięło w nim udział 60 uczniów, spośród których wyłoniono laureatów.
Nagrody dla wyróżnionych ufundowane zostały ze środków Pełnomocnika Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Radzionkowie.
W ramach Szkolnego Dnia Profilaktyki odbył się również ( w godzinach popołudniowych) warsztat dla rodziców na temat „Zagrożenia współczesnego nastolatka”,  prowadzonych również przez specjalistkę ze Śląskiego Centrum Profilaktyki i Psychoterapii. 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.