Gimnazjaliści zaproszeni na Kolejny rajd LO


26 maja Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Ślaskich w Radzionkowie zorganizowało tradycyjny już rajd liceum, którego celem jest odwiedzenie interesujących miejsc na Śląsku. Jak zawsze w rajdzie wzięli również udział radzionkowscy gimnazjaliści. Nasi koledzy i koleżanki uczestniczyli w rajdzie pod opieką mgr Leszka Sudera.


W tym roku na celowniku znalazł się drewniany XVIII wieczny kościółek w Koszęcinie, o niezwykle ciekawej historii. Następnie przy pałacu koszęcińskim uczestnicy mieli okazję posłuchać opowieści dotyczącej rodu Hohenlohe Ingelfingen i historii samego pałacu. Oczywiście głównym punktem programu było ognisko i pieczenie kiełbasy. Funkcję przewodnika pełnił nasz wieloletni nauczyciel Józef Tyrol, autor książek poświęconych odwiedzanym przez nas okolicom. Autokar ufundował Urząd Miasta Radzionków.

Zdjęcia znajdziecie na stronie facebookowej LO

https://www.facebook.com/Liceum-Og%C3%B3lnokszta%C5%82c%C4%85ce-im-Powsta%C5%84c%C3%B3w-%C5%9Al%C4%85skich-w-Radzionkowie-368166173239262/?ref=aymt_homepage_panel

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.