Pożegnanie ABSOLWENTÓW Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka - rocznik 2014 - 2017Społeczność gimnazjalna pożegnała kolejnych ABSOLWENTÓW szkoły rocznika 2014 - 2017.

Kultywując tradycje szkoły, zaczęliśmy od mszy świętej celebrowanej przez szkolnego katechetę, ks. Kazimierza Cichonia w Kościele Św. Wojciecha, w intencji całej społeczności szkolnej.
Kolejna część pożegnania miała miejsce w gościnnych murach Centrum Kultury "Karolinka", gdzie przejęci i wzruszeni trzecioklasiści - przebrani w granatowe togi i birety - zasiedli w sali widowiskowej. Towarzyszyli im nauczyciele i członkowie rodzin.


Uroczystą akademię rozpoczął ceremoniał szkolny - wprowadzenie sztandaru oraz wspólne wykonanie Pieśni o Patronie, Ojcu Ludwiku Wrodarczyku, po którym zobaczyliśmy piękny, o refleksyjnej wymowie - montaż słowno - muzyczny, przygotowany przez młodszych kolegów z klas I i II, któremu przyświecały słowa "Nic dwa razy się nie zdarza". Następnie głos zabrał dyrektor szkoły, mgr Marek Napieraj.
Zwrócił się do swoich uczniów tymi słowy:

"W dniu 1 września 2014 r. tak oto zwracałem się do uczniów klas I:

Uczniowie klas pierwszych dniem dzisiejszym rozpoczynają nowy etap w swojej uczniowskiej wędrówce. Przed wami nowa szkoła, nowi koledzy, nowi nauczyciele i nowe wyzwania, którym będziecie musieli podołać.
Już jutro zaczniecie się uczyć nowych przedmiotów, zaczniecie poznawać zasady, jakimi kierujemy się w naszym Gimnazjum.
Każdy z was przychodzi do tej szkoły mając konkretne plany i marzenia
     W każdym z Was drzemie jakiś talent, każdy ma inne potrzeby rozwojowe, możliwości i pasje. Chcemy te pasje rozbudzać i rozwijać. Niezbędna jest do tego pomoc rodziców – ściśle współpracujących ze szkołą. Potrzebni są także nauczyciele z pasją, którzy będą potrafili umiejętnie wykorzystać Wasz potencjał oraz rozbudzać Wasze zainteresowania.
     Życzę Wam tego, abyście szybko zaaklimatyzowali się w naszym Gimnazjum, abyście poznali w nim nowych kolegów, nawiązali nowe przyjaźnie i nie tylko. Życzę Wam wielu sukcesów w nauce oraz tego abyście odkryli w sobie nowe talenty, które pozwolą Wam za trzy lata opuścić mury tego Gimnazjum z podniesioną głową.
     Obiecuję wam, że w tej szkole spotkacie nauczycieli, którzy będąc profesjonalistami w pełni wykorzystają wasz zapał do pracy, Wasze zdolności, nauczycieli, którzy z oddaniem będą was uczyć.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Minęły trzy lata nauki, wytężonej pracy, trzy lata wzajemnego poznawania się.

  • Koledzy jakich widzicie wokół siebie to nie nowi koledzy, ale starzy dobrzy znajomi.
  • Przymioty jakich się uczyliście już nie są nowe lecz doskonale znane poprzez szereg przeżytych zdarzeń, historii.
  • A nauczyciele - Oni także stali się doskonale znanymi partnerami codziennych spotkań.Teraz gdy nadchodzi czas pożegnania, uświadamiamy sobie, jakie to wszystko, co nas otaczało, było ważne i wyjątkowe – Ci koledzy, te przedmioty, Ci nauczyciele.W takiej chwili chciałoby się tyle powiedzieć, wyjaśnić. Nie ma jednak takich słów, które mogłyby odzwierciedlić emocje, jakie władają nami, które wyrażą to, co każdy z Was przeżywa.

       Jak mawiał Wiktor Hugo, życie składa się z przywitań i pożegnań. Wszystko ma swój początek i koniec. Zamykacie pewien etap w swoim życiu i zaczynając nowy, pozostawiacie część siebie właśnie tutaj, w murach radzionkowskiego Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka.
Drodzy Nauczyciele oraz Rodzice.

      Do Was kieruję szczególne podziękowania. Pełniliście dla bohaterów dzisiejszego dnia rolę przewodników po dróżkach, drogach i bezdrożach życia. Wpajaliście, że nie trzeba tylko iść, ale trzeba iść w odpowiednim kierunku. Uczyliście, że zdobywanie mądrości to nie wszystko. Prawdziwą sztuką jest umiejętnie korzystanie z niej.
Pokazaliście, że potykając się, można zajść daleko, nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.
Za to Wasze bycie razem z uczniami serdecznie Wam dziękuję.
Byliście i jesteście dobrymi partnerami we wspólnych poczynaniach. Wasza cierpliwość i wsparcie zasługują na szczególne podkreślenie.
Rodzicom dziękuję za wszelką pomoc okazywaną Naszemu Gimnazjum, na różnych płaszczyznach Jego działalności.
Nauczycielom dziękuję za codzienny  pedagogiczny trud, za odwagę, nierzadko determinację, zrozumienie, otwartość, cierpliwość i poświęcenie.
Władzom Miasta Radzionków dziękuję za wszelkiego rodzaju wsparcie, pomoc i zrozumienie dla trudności, z jakimi się borykamy, dziękuję za możliwość realizacji szeregu przedsięwzięć, które stanowią o charakterze Naszego Gimnazjum.
Drodzy Absolwenci! Koniec wieńczy dzieło!
Trzy lata połączyły Was w jedną drużynę, walczącą o wspólne idee. Śmiech, łzy, przeżywaliście to razem, każdego dnia odkrywając się na nowo. Stworzyliście coś, czego nikt i nic nie jest w stanie  wam odebrać.

 Czego życzyć w takim dniu?

Wam, Drodzy Nauczyciele, zadowolenia z pracy, która jest niewątpliwie misją. Otwartych na wiedzę młodych ludzi, pomyślności w życiu prywatnym.Byście nigdy nie żałowali tego, co już się wydarzyło i byli zaciekawieni tym, co przed Wami.
A Wam – drodzy absolwenci życzę abyście zdobywali szczyty!
Idźcie naprzód świadomi pozostawienia śladów potomnym. Nigdy nie zapomnijcie najpiękniejszych lat swojego życia, wracajcie do nich, bo jak powiedział poeta:
"Jest coś, coś co kocham najwięcej, coś od czego oddalił mnie czas.Lecz myślami wracam najczęściej do młodzieńczych zabaw i minionych lat.”
Kończąc, życzę wszystkim zasłużonych, wyczekiwanych, słonecznych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji."Po przemówieniu dyrektor Marek Napieraj wręczył Dyplomy Absolwenta wszystkim uczniom klas III

Na początku dyplomy otrzymało 26 uczniów, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem.

Elementem wizualnym, wyróżniających wielu z nich była żółta szarfa nałożona na togę. 22 absolwentów swoją pracą osiągnęło na świadectwie średnią ocen powyżej 5,0 - uzyskując tym samym prawo do używania tytułu Primus Inter Pares oraz otrzymania Medalu Primus Inter Pares.
Nagrodami specjalnymi dyrektor szkoły uhonorował uczniów, którzy w sposób szczególny wyróżnili się:
w nauce:

- najwyższy wynik w szkole - 5, 56 uzyskała Wiktoria Głowniak z kl. III b,
- drugi wynik - 5,50 - uzyskała Wiktoria Hajda z kl. III b,
- trzeci wynik - 5,47 - uzyskała Weronika Jasiok z kl. III a,
- najwyższy wynik na Egzaminie Gimnazjalnym uzyskał Damian Kościelny z kl. III b
artystycznie - członkowie Szkolnego Zespołu Tanecznego FESS - Marek Golus, Natalia Janowska, Małgorzata Urbańczyk i Aleksandra Tomczyk
obsługą multimedialną wszystkich uroczystości szkolnych oraz opieką nad szkolnym sprzętem nagłaśniającym: Oskar Dybaś i Dominik Lizoń,
aktywnością społeczną - Prezydium Rady Młodzieży - Marek Golus, Katarzyna Szołtysik, Wiktoria Skrzypiec i Agata Rybińska.

Dyrektor szkoły złożył szczególnie gorące podziękowania rodzicom i ich przedstawicielkom w Prezydium RR, przewodniczącej - pani Bogusławie Golus oraz przewodniczącej Komisji Rewizyjnej, pani Joannie Tomczyk za wieloletnią, wspaniałą współpracę.

I wreszcie nadszedł ten - długo oczekiwany moment: dyr. Marek Napieraj i z-ca dyr. Weronika Sitarz - zgodnym chórem skierowali do uczniów następujące słowa:
Ogłaszamy, że z tą chwilą stajecie się ABSOLWENTAMI Gimnazjum imienia Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie

I znów - jak każe tradycja - w górę pofrunęły birety, a towarzyszyły im okrzyki absolwentów, ich radosne, rozjaśnione szczęściem i dumą oblicza skrzące się wilgotnymi ze wzruszenia oczami.

Warto było przez trzy lata uczyć się , żeby doczekać tego pięknego momentu.
A potem ceremoniał szkolny, wyprowadzenie sztandaru i oczekiwana przez wszystkich część artystyczno - rozrywkowa akademii. Jej myślą przewodnią było ukazanie utalentowanych uczniów naszej szkoły. Zobaczyliśmy i usłyszeliśmy scenkę kabaretową ( Aleksandra Pniok i Tomasz Szołtysik), monolog w gwarze śląskiej ( Katarzyna Klimczok), piosenkę w języku niemieckim i angielskim ( Anastazja Błaszczok), parodię duetu Papageny i Papagena z opery W.A.Mozarta "Czarodziejski flet" ( Michał Kapica i Wojciech Zomorowski)oraz dwa występy Szkolnego Zespołu Tanecznego FESS - drugiej prezentacji towarzyszyli sympatyzujący z zespołem chłopcy. Zasiadająca na widowni publiczność owacyjnie przyjmowała wszystkie prezentacje.

Na końcu akademii Pan dyrektor złożył podziękowania za przygotowanie akademii uczniom i ich nauczycielom - przewodnikom, paniom:Beacie Duch, Joannie Krakowiak, Weronice Sitarz - oprawa muzyczna, Joannie Bojczyk – scenki kabaretowe i Janinie Siwakowskiej - dekoracje.

Był jeszcze jeden akcent tego spotkania. Pełen wzruszeń i dobrych uczuć, podziękowań, wspomnień i gratulacji - minikoncert absolwentów szkoły z lat poprzednich - przygotowany specjalnie dla odchodzącej na emeryturę z-cy dyr. Weroniki Sitarz. Piękniejszego prezentu od swoich wychowanków nauczycielka muzyki nie mogła otrzymać.  "Dobro wraca - dziękuję, że jesteście tu ze mną - dla mnie" - powiedziała ogromnie wzruszona pani dyrektor. Wspaniali, młodzi ludzie - kochający muzykę, o niesamowitych osobowościach, artyści, biznesmeni, inżynierowie, matki i ojcowie, po prostu - dobrzy ludzie - czyż to nie jest dowód na wspaniałą pracę szkoły oraz doskonałe efekty tej pracy? TAK!

A potem - tradycyjnie - przejście wszystkich do budynku szkoły, ostatnia wizyta w klasopracowni, pamiątkowe zdjęcia zespołów klasowych z wychowawcami i długie, smutno - wesołe pożegnania..... 83 absolwentów poszło w świat...... Szczęśliwej drogi - kochani!

Szczególne podziękowania składamy na ręce przyjaciela szkoły, księdza Krzysztofa Pysznego, który poświęcił swój cenny, duszpasterski czas i wykonał dla nas piękne zdjęcia akademii oraz zdjęcia pamiątkowe klas III z wychowawcami.

 z-ca dyr. Weronika Sitarz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.