Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie

23 czerwca 2017r. odbyło się ostatnie w Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie uroczyste zakończenie roku szkolnego. Dlaczego ostatnie? Po reformie - od 1 września 2017r. nie będzie to już Gimnazjum, lecz Szkoła Podstawowa nr 1 z oddziałami gimnazjalnymi do wygaśnięcia.
Dlatego też uroczyście, ale i z odrobiną smutku żegnaliśmy rok szkolny 2016/2017. Absolwentów pożegnaliśmy na odrębnej akademii -wystąpili oni tradycyjnie - w togach uszytych kilka lat temu przez rodziców i biretach.
Msza święta w intencji społeczności szkolnej celebrowana była przez szkolnego katechetę, ks. Kazimierza Cichonia w Kościele Św. Wojciecha 22 czerwca.

Pożegnanie klas I i II odbyło się również w sali koncertowej Centrum Kultury "Karolinka", które od wielu lat udostępnia nam swoje pomieszczenia i wspiera w realizacji wielu projektów.

Część oficjalna akademii to ceremoniał szkolny - wprowadzenie sztandaru oraz wspólne wykonanie Pieśni o Patronie, Ojcu Ludwiku Wrodarczyku, po którym zobaczyliśmy piękny, o refleksyjnej wymowie - montaż słowno - muzyczny, przygotowany przez młodszych kolegów z klas I i II, któremu przyświecały słowa "Nic dwa razy się nie zdarza". Następnie głos zabrał dyrektor szkoły, mgr Marek Napieraj.
W swej wypowiedzi nawiązał do ubiegłych lat, osiągnięć szkoły i przekazał informacje związane z organizacją kolejnego roku szkolnego i miejscu naszej placówki w zreformowanym systemie edukacji.

Pan dyrektor marek Napieraj osobiście uhonorował uczniów, którzy wypracowali sobie świadectwa z wyróżnieniem.

Nie zabrakło też słów podziękowania od uczniów, w imieniu których głos zabrał ustępujący z funkcji Przewodniczącego Rady Młodzieży, już absolwent, Marek Golus. W imieniu Rady Rodziców głos zabrała pani Krystyna Juraś składając na ręce dyrekcji szkoły piękne bukiety kwiatów jako wyraz wdzięczności za pracę nauczycieli z powierzonymi nam dziećmi.

W części artystyczno - rozrywkowej pojawili się wszyscy utalentowani i odważni uczniowie, dla których występy na tak wielkiej scenie nie są żadnym problemem, a wręcz przeciwnie - są ich pasją, co było wyraźnie widać podczas każdej przedstawianej prezentacji.
Zobaczyliśmy i usłyszeliśmy scenkę kabaretową ( Aleksandra Pniok i Tomasz Szołtysik), monolog w gwarze śląskiej ( Katarzyna Klimczok), piosenkę w języku niemieckim i angielskim ( Anastazja Błaszczok), parodię duetu Papageny i Papagena z opery W.A.Mozarta "Czarodziejski flet" ( Michał Kapica i Wojciech Zomorowski)oraz dwa występy Szkolnego Zespołu Tanecznego FESS - drugiej prezentacji towarzyszyli sympatyzujący z zespołem chłopcy. Zasiadająca na widowni publiczność owacyjnie przyjmowała wszystkie prezentacje.

Było również pożegnanie z ustępującą ze stanowiska z-cą dyrektora, mgr Weronika Sitarz, przechodzącą na emeryturę.
Wieloletni współpracownicy, nauczyciele - koleżanki i koledzy zaśpiewali specjalnie napisaną na tę okazję piosenkę, w której - w sposób humorystyczny przedstawiono cechy pani dyrektorlaughing jej osobowość i stosunek do pracy i uczniów. Zawarli w tej piosence także życzenia.
Pani dyrektor mile zaskoczona tak sympatyczną niespodzianką, ale i wzruszona wysłuchała z kolei laudacji w której pan dyrektor Marek Napieraj złożył pani Weronice Sitarz wyrazy uznania i podziękowania za wieloletnią współpracę. Wręczył jej również grawerowany dyplom od społeczności gimnazjalnej wyrażającej "podziękowanie dla dobrego ducha szkoły za owocne lata  pracy na szkolnej niwie i tchnięcie ducha artyzmu w młode dusze" i kwiaty.

Akademia - tradycyjnie - zakończyła się sesją zdjęciową, tym razem trwającą dłużej, bo i uczniowie i nauczyciele pozowali do pamiątkowych zdjęć.

I znów padły - wygłoszone przez dyrekcję - długo oczekiwane przez uczniów słowa: rok szkolny 2016/2017 - zakończony! Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.