Matematyczne origami – papierowy świat matematyki.

Zobacz (w galerii zdjęć) jak uczniowie klas drugich w ramach lekcji z zajęć technicznych zgłębiają tajniki sztuki składania papieru - origami. Ze składanej kartki bez przecinania jej czy klejenia wydobywają kształty zwierząt, kwiaty, ozdoby, figury geometryczne. Płaszczyzna origami to kwadratowa kartka papieru, którą w początkowych fazach tworzenia formy, składa się wykorzystując przede wszystkim jej geometrię.

Sztuka ta pozytywnie wpływa na osobowość młodego człowieka, uczy logicznego myślenia, systematyczności, dokładności i precyzji manualnej, rozwija jego fantazję i wyobraźnię przestrzenną, zdolności twórcze, przyczynia się też do pogłębiania relacji międzyludzkich. Zajęcia techniczne z wykorzystaniem sztuki origami rozwijają myślenie twórcze, konstrukcyjne, ułatwiają zapamiętywanie, uczą prostoty, estetyki, dokładności  i dyscypliny. Wyrabiają pracowitość, doskonale ćwiczą pamięć, sprzyjają koncentracji, wzmacniają umiejętność skupienia się i zachowania ciszy. A oto pierwsze prace uczniów naszego gimnazjum.

mgr Janina Siwakowska

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.