Debiut na miarę mistrza...

Wystawa malarska Weroniki Wężyk
1 marca, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radzionkowie otworzono wystawę prac malarskich uczennicy Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie Weroniki Wężyk. Nastoletnia malarka po raz pierwszy prezentuje swoje prace szerokiej rzeszy intelektualistów odwiedzających progi biblioteki.

 

Na ekspozycję składa się z 44  rysunków, prawdziwych dzieł sztuki. W większości są to postacie, portrety i popiersia. Maluje stosując rożne techniki: czarne pastele, tusz, ołówek.  Malarską bazą Weroniki jest literatura. Czerpie inspiracje z książek wielkich współczesnych, światowych pisarzy: J. Somper, R. A Salvatore, R. Mead , E. Colfer, S. King, S. Meyer, C. Funke.  Kreuje w wyobraźni postacie opisywanych bohaterów i przekłada na papier niczym wielki mistrz kreski.
Na wernisaż wystawy zapraszamy do 31 marca tłumy łaknące sztuki!
Organizatorzy  wernisażu mgr  Iwona Mliczek, mgr Halina Zgoda

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.