Druga wizyta partnerska Comenius-REGIO

Dni 22 - 26 marca, to kolejny etap realizowanego przez naszą szkołe wspólnie z Urzędem Miejskim,  Szkoła Podstawową nr 2 i Centrum Kultury "Karolinka" Projektu Współpracy Międzynarodowej Comenius - Regio pod hasłem "Uczenie się przedez całe życie". We wtorek do Radzionkowa, w późnych godzinach nocnych, przeyjechali nasi partnerzy z Łotwy - 14 przedstawicieli trzech łotewskich instytucji:

 • Penkules Elementary school (Penkules pamatskola) – Łotwa
 • Dobele Primary school, (Dobeles sākumskola) – Łotwa
 • Adult Education and the Business  Center – Łotwa (Pieaugušo izglītības un Uzņēmējdarbības atbalsts centrs)
 • Serdecznie witamy znamienitych gości życząc jednocześnie owocnego i miłego pobytu. Śmiech

  Środa - 23 marca - , to dzień przeznaczony na spotkania z przedstawicielami Urzędu Miejskiego w Radzionkowie na czele z panem burmistrzem Gabrielem Toborem, wizytę w Szkole Podstawowej nr 2 oraz wizytę w Centrum Kultury "Karolinka".

  W czwartek - 24 marca - pokaaliśmy Łotyszom naszą piękną szkołę. Zaprosiliśmy zagranicznych gości do udziału w lekcji Muzyki, podczas której poznali metodę aktywnego słuchania muzyki barokowej i klasycznej metodą Betti Strauss oraz nauczyli się naszego tańca regionalnego Trojoka. Zaprezentowaliśmy również zbiory Szkolnej Izby Regionalnej, poczęstowaliśmy tradycyjnym, pysznym, radzionkowskim kołocem. Po wizycie w szkole partnerzy projektu zwiedzali kościół pod wezwaniem św. Wojciecha, wyjechali do Kopalni Zabytkowej, a po południu, w naszej pracowni audio-wizualnej odbyło się spotkanie wszystkich partnerów podczas którego zostało dokonane podsumowanie poziomu realizacji założeń i zaplanowanych w ramach projektu zadań. Partnerzy przedstawili efekty pracy w formie elektronicznej ( prezentacje Power Point, filmy, zdjęcia na temat kraju, regionu oraz szkół partnerskich). Odbyło się również szkolenie dotyczące stosowania programu Power Point do opracowywania różnego rodzaju prezentacji.

  Na piątek - 25 marca - zaplanowaliśmy wizytę w Radzionkowskim Muzeum Chleba, szkolenie wszystkich uczetników projektu w zakresie Movie Maker i Photo Story oraz spotkanie podsumowująco-pożegnalne, ponieważ sobota będzie dniem zakończenia drugiej wizyty partnerskiej.Plan wizyty jest bardzo ciekawy, a pobyt gości z pewnością będzie dla nich pracowity, interesujący oraz kształcący.

  Zdjęcia z wizyty gości w naszej placówce znajdziecie w Galerii zdjęć.

  BIP

  logo BIP

  Polski Portal Edukacyjny
  Polski Portal Edukacyjny

  Nasz FacebookFACEBOOK

  Nasze Miasto

  Copyright © 2015. All Rights Reserved.