Kolejny sukces literacki Dominiki TOBOR !

Dominika TOBOR,
kierowana przez nauczycielkę języka polskiego, mgr Joannę Bojczyk,
wzięła udział w VII edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego
dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej z kategorią międzynarodową
OBRAZ A SŁOWO - literacki opis dzieła malarskiego
i zdobyła w nim WYRÓŻNIENIE HONOROWE!

Składamy serdeczne gratulacje Dominice oraz jej opiekunce literackiej

Oto nagrodzona praca konkursowa Dominiki pobierz

Tematem pracy konkursowej było dzieło Jacka Malczewskiego Po Żniwie z 1892r. Nadesłane prace oceniane  były  w  trzech  kategoriach: gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej i obcojęzycznej (w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim). Jak co roku literackie opisy dzieła malarskiego ocenione zostały pod  kątem swojej specjalizacji  przez historyków sztuki, plastyków, polonistów, a w przypadku prac nadesłanych z zagranicy dodatkowo - anglistów, germanistów, rusycystów. Celem jury było   wyłonienie autorów pięciu najlepszych prac z każdej kategorii. Literackie opisy stworzone przez laureatów konkursu będą  prezentowane w formie książkowej (podsumowanie I, II, III, IV ,V i VI edycji konkursu do nabycia w MGB). Gęsie Pióro to hasło wywoławcze konkursu, a jednocześnie nazwa statuetki ufundowanej przez Prezydenta Miasta Bytomia Piotra Koja.

Organizatorzy:
Muzeum Górnośląskie w Bytomiu
Urząd Miejski w Bytomiu
Patronat honorowy:
Marszałek Województwa Śląskiego
Patronat:
Śląskie Kuratorium Oświaty
Wojciech Szarama, Poseł na Sejm RP

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.