Korba - Magdalena Dolibog laureatka wojewodzkiego konkursu!

Projekt KORBA – mało kto słyszał, niewielu wie o co tu chodzi… i czas to zmienić! „Po pierwsze, KORBA to projekt dla ambitnych i przedsiębiorczych młodych ludzi. Dla tych, którzy mają mnóstwo pomysłów, pasję, zapał i pragną zakręcić Śląskiem!

Po drugie, KORBA to: warsztaty prowadzone przez specjalistów, dzięki którym bez stresu, szkolnych ławek i sprawdzianów młodzi ludzie zdobywają wiele przydatnych umiejętności, między innymi: jak mówić aby inni nas słuchali, jak pokonać tremę przed publicznymi wystąpieniami, jak profesjonalnie przygotować swoje wystąpienie, tak by zapalić innych do swoich pomysłów itd. Na warsztatach poznają zakręconych, przebojowych ludzi i przekonują się jak przyjemne może być zdobywanie wiedzy!” Niepozorny plakat, jakich wiele - zawieszony w Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka.
Magdalena Dolibóg, z klasy 2d, z błyskiem w oku i niebywałą radością zgłosiła się do mnie wyrażając chęć udziału w projekcie. Czemu nie? –pomyslałam. Spróbować można, aczkolwiek ogromna liczba chętnych, wiele formalności i jeszcze więcej pracy studziły nieco moją radość. I tak, nie licząc na wiele wysłuchałam pomysłu Magdy, który, nie ukrywam, wydał mi się znakomity a jednocześnie prawie niemożliwy do realizacji. Otóż moja wychowanka zapragnęła zorganizować aukcję charytatywną, na której sprzedawane byłyby ręcznie wykonane dzieła mieszkańców Radzionkowa. Aukcja połączona byłaby z imprezą artystyczną, a całość miałaby miejsce w Centrum Kultury „Karolinka”. Zebrane fundusze przeznaczone byłyby na leczenie chorej dziewczynki – Zuzi. Pomysł wydał mi się bardzo odważny i godny podziwu, jednak zarazem dość trudny do realizacji.
I tak, wraz z ogromną pomocą Weroniki Sitarz, wice-dyrektorką szkoły, wysłałyśmy zgłoszenie i opis projektu. Wielka radość nastała, kiedy dowiedziałyśmy się, że pomysł spodobał się organizatorom i moja uczennica może przystąpić do kolejnego etapu – stworzenia multimedialnej prezentacji swojego pomysłu.
Natychmiast przystąpiłyśmy do pracy i wspólnymi siłami prezentacja czekała na akceptację. Po niedługim czasie okazało się, że Magda została zakwalifikowana do kolejnego etapu Korby- trzydniowych warsztatów w Ustroniu. Teraz już tylko od niej samej zależało to, czy jej projekt znajdzie się w szczęśliwej trzydziestce z całego województwa.

Na warsztatach oceniano kandydatów według kryteriów:
1. pomysł na projekt.
2.działanie na warsztatach.
3. działalność liderska w szkole, harcerstwie, wolontariacie czy organizacjach obywatelskich.

10 czerwca w kinoteatrze Rialto w Katowicach odbyła się uroczysta gala projektu patronowana przez Marszałka Województwa. Przemiła atmosfera, świetny program artystyczny kabaretu Mumio sprawiały, że napięcie i stres podczas ogłoszenia wyników stały się mniej odczuwalne. Jednak kiedy nastąpił punkt kulminacyjny-ogłoszenie listy laureatów, naszej radości nie było końca, kiedy okazało się, że Magda Dolibóg została jedną z wojewódzkich laureatek i czekają ją kolejne warsztaty wakacyjne oraz przede wszystkim możliwość realizacji projektu! Mama Magdy, która kibicowała jej i wspierała od samego początku nie posiadała się ze szczęścia!
Teraz przed nami ogrom pracy- od września ruszą przygotowania do aukcji, która zaplanowana jest na październik. Przed Magdą ogromne wyzwanie – stworzenie ekipy odpowiedzialnej za projekt, zachęcenie rówieśników do działań wolontariackich i przede wszystkim-pozyskanie sponsorów na tak szczytny cel.
Trzymamy kciuki Madziu!

Wychowawca – Agnieszka Jochlik

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.