220 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja i 90 rocznica III Powstania Śląskiego

220 rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie Konstytucji 3 Maja oraz 90 rocznicę Powstania Śląskiego społeczność gimnazjum obchodziła czynnie i uroczyście, włączając się w miejskie obchody rocznicowe.

Uczniowie klas I c i I e pod opieką wychowawczyń – pani Joanny Krakowiak oraz pani Izabeli Leńdźwy – wzięli udział w uroczystym składaniu wiązanek kwiatów pod pomnikiem Powstańców Śląskich. Wartę honorową wystawił Szkolny Klub Patriotyczno - Obronny ( Michał Adamski z kl. III e oraz Paweł Bojdoł z kl. I b) oraz Drużyna Harcerska nr 28 Ogniki ( Wiktoria Wisniewski i Paulina Ślązak z kl. I e). W uroczystości wziął też udział Poczet Sztandarowy w składzie Łukasz Kądziela z kl. II d, Gabriela Łukasik z kl. II d oraz Natalia Krysiak z kl. II a. Dyrekcja szkoły złożyła wiązankę kwiatów wraz z  innymi przedstawicielami szkół, organizacji i instytucji radzionkowskich.  W ramach obchodów szkolnych trwają Dni Powstań Śląskich oraz lekcje historii i godziny wychowawcze  prowadzone wg scenariuszy przygotowanych przez nauczycieli, poświęconych  tej tak ważnej dla nas Polaków tematyce.

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.