WYRÓŻNIENIE i NAGRODA DRUGIEGO STOPNIA w KANGURZE MATEMATYCZNYM 2011

 

Tegoroczny Kangur przyniósł WYRÓŻNIENIE i NAGRODĘ DRUGIEGO STOPNIA dla dwóch uczniów naszego gimnazjum:

 

Macieja Cholewy ucznia klasy Ib (nauczyciel opiekun mgr Janina Siwakowska),

Jakuba Szczyrka ucznia klasy IIc (nauczyciel opiekun mgr Zbigniew Gut).

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała mgr Danuta Mikina.

Gratulujemy utalentowanym, matematycznym geniuszom i ich nauczycielomŚmiech

Kangur Matematyczny to konkurs wiedzy, który kojarzy praktycznie każdy uczeń. Na każdego z laureatów czekają znakomite nagrody, oraz duża satysfakcja jako że jest to najpopularniejszy na świecie konkurs wiedzy matematycznej. Rywalizacja w konkursie jest podzielona na pięć kategorii wiekowych i obejmuje uczniów: szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Konkurs zawsze odbywa się na takich samych zasadach, jest to jednorazowy test trwający 75 minut rozwiązywany w różnych szkołach w tym samym czasie. Uczestnicy najmłodszej kategorii – maluch mają do rozwiązania 24 zadania, pozostali 30 zadań. Wszystkie zadania są podzielone na 3 poziomy trudności. Za zadania z pierwszego poziomu uczestnik otrzymuje po 3 punkty, za zadania z drugiego poziomu trudności 4 punkty, a za zadania z trzeciego poziomu po 5 punktów. Warto zwrócić uwagę na to że organizatorzy ograniczyli w teście przypadek, czyli szczęście uczniowskie. Za brak odpowiedzi za zadanie nie otrzymuje się punktów, natomiast za złą odpowiedz otrzymuje się punkty ujemne o wartości 25% punktów należnych za rozwiązanie konkretnego zadania. Tak więc, metoda chybił – trafił nie sprawdzi się zupełnie, bo można na niej stracić więcej. Tak też, w konkursie zwyciężają najlepsi uczniowie – matematycy.

 

 

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.