Plastyczne wizje muzyki wielkich kompozytorów

Od tygodnia I piętro naszej szkoły jaśnieje kolorowymi pracami plastycznymi utalentowanych uczniów klas I i III. Tym razem interpretowaliśmy plastycznie ulubione dzieła wielkich kompozytorów. Młodzież wyróżniła następujące utwory: Ludwika van Beethovena: Dla Elizy; Antonio Vivaldiego: I część I Koncertu skrzypcowego "Wiosna" z cyklu "4 pory roku; Antonio Vivaldiego: I część III Koncertu skrzypcowego "Jesień" z cyklu "4 pory roku; Antonio Vivaldiego: I część IV Koncertu skrzypcowego "Zima" z cyklu "4 pory roku; Fryderyka Chopina: Walc Des - dur "Minutowy"; Fryderyka Chopina: Preludium Des - dur "Deszczowe"; Fryderyka Chopina: etiudę c-moll "Rewolucyjną" oraz Paula Duca: poemat symfoniczny "Uczeń czarnoksiężnika". Prace są przepiękne i po raz kolejny ukazały wiedzę o muzyce oraz ogromną wrażliwość artystyczną naszych wspaniałych uczniów.

Zapraszamy do zwiedzania wystawyŚmiech opiekun artystyczny młodzieży: Weronika Sitarz

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.