DNI NIEMIECKIE w szkole

Dnia 9 czerwca w ramach Tygodnia Europejskiego w naszej szkole odbył się Dzień Języka Niemieckiego.

Już parę dni wcześniej można było podziwiać wystawę pięknych prac-plakatów. Młodzież przedstawiła graficznie tematykę związaną z krajami niemieckojęzycznymi, a także słownictwo dotyczące różnych dziedzin życia. Uczniowie wszystkich klas mieli okazję zmierzyć się w konkursie wiedzy i umiejętności językowych z języka niemieckiego (wyniki znajdziecie poniżej), a także obejrzeć film w wersji niemieckojęzycznej przedstawiający jak zmieniało się państwo niemieckie po upadku muru berlińskiego. Tak więc było i kolorowo i wesoło, lecz także z akcentem historycznym ...słowem: europejsko!

Organizatorki Dnia Niemieckiego - panie: Mirosława Wojtas oraz Katarzyna Bubalik

LISTA LAUREATÓW SZKOLNEGO KONKURSU Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO dla uczniów klas I, II i III
I klasy (grupa początkująca):
1.Jarzabek Victoria- I c
2.Dziembała Paulina-I d, Horzela Kamil-I e
3.Krupa Paulina-I b, Matejczyk Angelika-I d, Hawranek Wioleta-I e
I klasy ( grupa zaawansowana):
1.Matusek Magdalena-I e
2.Gaweł Dominik-I c
3.Gawleńska Krystyna-I e
II klasy ( grupa zaawansowana):
1.Mamot Marek-II b