DZIEŃ PROFILAKTYKI

W dniu 20 czerwca, w Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie zorganizowany został Szkolny Dzień Profilaktyki.

Pedagog szkolny mgr Patrycja Słupik przygotowała dla młodzieży bardzo inetresujący zestaw zajęć i spotkań ze specjalistami z zakresu wszelkich działań profilaktyki uzależnień i zagrożeń.

Wstępem do Dnia Profilaktyki był udział wszystkich uczniów w Spektaklu Profilaktycznym z zakresu profilaktyki uzależnień "Carpe Diem",który odbył się w dniu 16 czerwca, w Centrum Kultury "Karolinka"
W dniu 20.06 uczniowie klas II i III uczestniczyli w spotkaniu szkoleniopwo- warsztatowym programu rpofilaktyki alkoholowej NOE, które odbyło się w gościnnych murach Klubu "Tęcza". Spotkanie trwało 4 godziny.

W tym samym czasie uczniowie klas I uczestniczyli w cyklu tematycznym, na który złożyło się:
- oglądanie filmu edukacyjnego p.t. "Dręczyciele:" ukazującego agresję wśród młodzieży oraz przejawy agresji uczniów w stosunku do nauczycieli, w ramach profilaktyki przeciwdziałania agresji
- spotkanie z wychowawcą klasy, podczas którego odbyły się zajęcia z tematu"Stop agresji psychicznej" do wcześniej przygotowanych scenariuszy lekcji
- spotkanie z apirantem sztabowym, panem Krzysztofem Respondkiem na temat odpowiedzialniości karnej nieletnich.