WIELKI DAR GIMNAZJALISTÓW DLA SPOŁECZNOŚCI NASZEGO MIASTA

Wielkim sukcesem dla naszej  młodzieży  zakończył się międzyszkolny konkurs  literacko – plastyczny  pt. U nas ciekawiej odkrywamy tajemnice naszego miasta” ,  ukoronowaniem którego było wydanie książki z  opowiadaniami i ilustracjami naszego grodu. Uroczystość ogłoszenia laureatów odbyła się 15 czerwca 2011 r.  w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Nie było dla nas wielkim zaskoczeniem, że większość  LAUREATÓW to nasza utalentowana młodzież.

 Oto nasi nagrodzeni uczniowie:
Miejsce I
– Natalia Nolewajka za opowiadanie „ Legenda o radzionkowskim strażniku dworca kolejowego”
Miejsce II – Krzysztof Jasiok za opowiadanie „Moja Gruszecka”
Miejsce III – Dominika Tobor za opowiadanie ***(Ogień płonął…..)
Miejsce V – Marta Jasiok za opowiadanie ***(Drogi Pamiętniku!)
Wyróżnienia dla : Patrycji Michalik za opowiadanie „Legenda o Radzionkowie”, Pauliny Dziembała za opowiadanie „Magia Księżej Góry” oraz Dagmary Wysockiej za opowiadanie „Mój dziennik”

Nagrodzono również prace plastyczne:
Miejsce I
– Natalia Krysiak
Miejsce II – Oliwiia Kędziora
Miejsce III – Weronika Wężyk
Miejsce IV – Oliwia Buczyńska,
Miejsce V – Marta Wysypoł 
liczne wyróżnienia dla Weroniki Wężyk i Marty Wysypoł.

Czytając opowiadania można zachwycać się tajemniczością nieodkrytych dotąd radzionkowskich legend,  a patrząc na ilustracje czuć doniosłość  dawno zapomnianych miejsc i zakamarków naszego grodu. Wydanie książki  to WIELKI DAR  młodzieży dla  społeczności naszego miasta. Książka dostępna jest  w bibliotece więc zapraszam do jej lektury.

                                                                                                                            Nauczyciel bibliotekarz - mgr Iwona Mliczek

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.