Wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie na plakat o Tolerancji

Nasze utalentowane trzecioklasistki- Bernadeta Nocoń, Beata Tobór i Magda Markusik-  zdobyły nagrodę w  ogólnopolskim konkursie plastycznym na plakat o tematyce antydyskryminacyjnej „Po co nam tolerancja?”,  a ich prace wyróżniono ekspozycją na wystawie w Oświęcimskim Centrum Kultury.
Serdecznie gratulujemy uczennicom oraz opiekunce , pedagogowi  szkolnemu - mgr Patrycji Słupik, , która zachęciła i zmobilizowała młodzież do wzięcia udziału w przedsięwzięciu.
Konkurs, w którym brali udział uczniowie polskich szkół wszystkich szczebli, organizowały wspólnie: Centrum Żydowskie w Oświęcimiu, Fundacja Peace Festival oraz Stowarzyszenie Romów w Polsce. Jego celem było zachęcenie młodzieży do refleksji na temat znaczenia tolerancji dla rozwoju demokracji, społeczeństwa obywatelskiego oraz pokojowego współistnienia ludzi na świecie.