Dzień Pierwszoklasisty

Dzień 3 października był najważniejszym dniem od 1 września dla wszystkich uczniów kals pierwszych. Świętowaliśmy uroczyście i wesoło Dzień Pierwszoklasisty. Obchody tradycyjnie podzielone były na dwie części.Uroczysta część pierwsza - związana z ceremoniałem szkolnym - przybliżyła uczniom wiedzę o Patronie, Ojcu Ludwiku Wrodarczyku OMI oraz o samej szkole i jej osiągnięciach, a zakończyła się ślubowaniem na sztandar szkoły.

 Rotę ślubiowania odczytał Przewodniczący Rady Młodzieży - Mateusz Pyka.

 

 

Część druga miała zupełnie inny charakter. Każdy z zespołów klasowych przedstawił przygotowane przez siebie pod kierunkiem wychowawcy klasy prezentacje rozrywkowo - artystyczne. Przedstawiciele poszczególnych klas wzięli również udział w trudnych konkurencjach przygotowanych przez Radę Młodzieży. Pełny udział w rozgrywkach był warynkiem uzsyskania pełnoprawnego tytułu ucznia społeczności Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka. Okazało się, że uczniowie klas pierwszych są pełni ambicji i zaangażowania, wzięli żywiołowy udział we wszystkich konkurencjach i godnie zaprezentowali swoje programy artystyczne.  Wszyscy doskonale się bawili. A co najważniejsze - na firmamencie szkoły zalśniły nam nowe, piękne i utalentowane gwiazdy, których blask z korzyścią dla całej społeczności będzie rozświetlał jeszcze niejedno wydarzeznie w szkole. W tym miejscu składam serdeczne podziękowania wychowawcom klas oraz Radzie Młodzieży i wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniach i realizacje tego ważnego święta.                   Weronika Sitarz

Pełna, fotograficzna relacja z obchodów znajduje się w Galerii

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.