Egzamin na karte motorowerowa

7 czerwca 2010 roku uczniowie naszego gimnazjum, którzy ukończyli 13 lat mieli możliwość zdać egzamin na kartę motorowerową. Warunkiem przystąpienia do części praktycznej był zdany egzamin z teorii. Test wielokrotnego wyboru, który rozwiązywała młodzież składał się z 20 pytań.

Nie wszystkim ta sztuka się udała. Egzamin praktyczny podobnie jak część teoretyczną oceniali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach, młodszy aspirant mgr Dariusz Dębski oraz sierżant sztabowy Arkadiusz Kopczyński z Sekcji Ruchu Drogowego. Uczniowie przystępujący do egzaminu mieli za zadanie: przygotować się do jazdy, przejechać korytarz z desek, wykonać slalom pomiędzy tyczkami, wykonać ósemkę, a następnie zatrzymać się w wyznaczonym miejscu. Do egzaminu przystąpiło piętnastu gimnazjalistów z czego jedenastu uzyskało uprawnienia do kierowania motorowerem.

Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu z ramienia szkoły czuwała mgr Janina Siwakowska.

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.