Akademia z okazji Dnia Nauczyciela

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas IIIc i III e przygotowali dla całej społeczności uroczystą akademię, pod czujnym okiem swoich wychowawców: mgr Aleksandry Pachulskiej i mgr Janiny Siwakowskiej.

 

W części pierwszej - tradycyjnie rozpoczętej ceremoniałem szkolnym  i żywiołowo zaśpiewanym przez nowopowstały chór szkolny kanonem "Wiwat szkoła i nauczyciele, niech nam długie lata żyją"- uczniowie w poetyckiej formie podziękowali nauczycielom za ich trud. Głos zabrał również pan dyrektor Marek Napieraj, który wspomniał swoje szkolne lata i nauczycieli pod przewodnictwem których miał szczęście wzbogacać swoją osobowość.  Poprzez te pełne szacunku wspomnienia uświadomił uczniom gimnazjum ogromną rolę nauczycieli w wychowaniu młodych, wchodzących w życie ludzi. Pan dyrektor złożył również zyczenia i gratulacje wszystkim pracownikom szkoły z dumą wspominając nauczycieli wyróżnionych w bieżącym roku Nagrodą Ministra Oświaty - mgr Agnieszka Jochlik, Medalem Edukacji Narodowej - mgr Janina Heczko - Sapota oraz Nagrodą Burmistrza Miasta - mgr Iwona Mliczek.
Część druga obfitowała w pełne humoru sytuacyjnego, związanego z pracą nauczycieli i życiem szkolnym skecze, piosenki i tańce wykonane zarówno przez uczniów klas III jak i Szkolny Zespół Taneczny FESS w nowym składzie oraz Szkolny Kabaret "Pod O-bojczytkiem". I znów na firmamencie naszej szkoły zajaśniały pełnym blaskiem nowe, błyszczące wdziękiem i talentam gwiazdy!  


W imieniu całego grona pedagogicznego składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pracowali przez wiele dni przygotowując tę wspaniałą, żywiołową, promieniującą pozytywną energią młodych, utalentowanych ludzi akademią. A najbardziej dziękuję za wszystkie ciepłe, pełne wdzięczności słowa, które uczniowie naszej szkoły wypowiadali składając swoim nauczycielom życzenia. Ponoć oczy są zwierciadłem duszy, a ja w WASZYCH oczach widziałam tylko to ciepło i wdzięczność.

DZIĘKUJĘŚmiech                                          zastępca dyrektora Weronika Sitarz

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.