Nasza noc w szkole!!!

W nocy z 21 na 22 października uczniowie klas I b i I c spędzili noc w szkole po opieką swoich nauczycielek - wychowawczyń, mgr Joanny Bojczyk, przy wsparciu nauczyciela WF - mgr Leszka Sudera, Pedagoga szkolnego, mgr Patrycji Słupik oraz z-cy dyr. mgr Weroniki Sitarz.

Poniżej przedstawiamy relacje i wspomnienia uczniów - uczestników tego nietypowego spotkania w szkole. Relację fotograficzną zamieściliśmy w Galerii zdjęć.

   W nocy z dnia 21 na 22 października odbyła się impreza pt. „Szkoła nocą'', w której brały udział klasy Ib oraz Ic.  Oto przebieg imprezy.
 Kiedy przyszliśmy do szkoły, rozlokowaliśmy się w klasach i rozmawialiśmy z nauczycielami. Później graliśmy  w różne gry integracyjne. Potem… przyjechała pizza! Kiedy już wszyscy ją zjedliśmy, mieliśmy rozgrywki sportowe w sali gimnastycznej.  Braliśmy tam udział w wielu konkurencjach, tj.: skokach w workach, trzymaniu piłki w parach i przejściu z nią tak, aby nie spadła. Gry były wyjątkowo emocjonujące i rozpaliły ducha rywalizacji.
 Następnie wychowawcy przedstawili nam niespodziankę – była to gra w poszukiwanie skarbów. Każda drużyna wyruszała w odstępach trzech minut. Przygotowanie zadań, osoby straszące w punktach kontrolnych… wszystko było wspaniałe. Towarzyszyły nam niesamowite emocje, ponieważ wszędzie było ciemno, a my do oświetlenia drogi używaliśmy jedynie latarek. Jednym z zadań było rozwiązanie sudoku. Pod koniec trzeba było szukać skarbu, którym były słodycze. :)
  Po zakończeniu poszukiwań oglądaliśmy film, a potem... mieliśmy iść spać. No właśnie mieliśmy, ale nie poszliśmy, szaleliśmy na całego. Rozmawialiśmy, śmialiśmy się, urządziliśmy nawet kilkuosobową bitwę na poduszki, lecz musieliśmy to robić bardzo cicho, aby nie obudzić tych kilku osób, które spały. Kiedy już wszyscy wstali, posprzątaliśmy klasę i około godziny 8 rano szliśmy do domu. Wszyscy byli niewyspani, ale mimo to radośni.
  Moim zdaniem impreza była bardzo udana, super konkursy, ekstra zabawa. Po prostu świetnie! Chciałabym móc jeszcze raz nocować w szkole bo było wspaniale.                                                                Martyna Pyka kl. Ib :):)

Za zgodą Dyrektora naszej szkoły wychowawczynie klasy IB oraz IC zorganizowały dla nas noc w szkole z piątku na sobotę( 21.X/22. X). Warunkiem uczestniczenia w tej imprezie było zaopatrzenie się śpiwory oraz dostarczenie wychowawcom zgody naszych rodziców. Zebraliśmy się o 20 przed budynkiem szkoły. Po wejściu do środka, wszyscy udaliśmy się do klasy, gdzie utworzyliśmy wspólnie krąg, aby się lepiej poznać oraz przypomnieliśmy zasady, którymi mieliśmy się kierować podczas nocnego spotkania w szkole. Później przywieziono nam do szkoły pizzę. Po posiłku weszliśmy do Sali gimnastycznej, gdzie odbyły się zawody. A potem zaczął się najciekawszy moment tej imprezy – „szukanie skarbów”.  Od wychowawczyni dostaliśmy plan szkoły. Oświetlając sobie drogę w ciemnościach przy pomocy latarek, szukaliśmy miejsc  oznaczonych na mapie, gdyż tam były przygotowane dla nas zadania do wykonania. Po odnalezieniu skarbów, poszliśmy do klasy oglądać film. Później zaczęliśmy przygotowywać klasę do nocowania, wynosząc krzesła, a rozkładając  śpiwory. Około godziny 3 nad ranem położyliśmy się spać.  Rano, gdy wszyscy już wstali, zaczęliśmy sprzątać klasę, by pozostawić ją w takim stanie, jak ją zastaliśmy. W czasie drogi do domu, zgubiłem swój śpiwór. Na szczęście odnalazłem go w poniedziałek w szkole. Wisiał sobie w szatni.

Moim zdaniem zabawa była super. Zresztą cała klasa jest tego samego zdania. Czekamy na więcej imprez tego typu.

                                                                                Patryk Kusch Ib                

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.