Kiedy smieje sie dziecko, smieje sie caly swiat

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”- o taki uśmiech starałam się od maja, kiedy to zakwalifikowałam się do projektu „KORBA- zakręć Śląskiem”. Jako mój projekt przedstawiłam aukcję charytatywną połączoną z kiermaszem rękodzieła i programem artystycznym. Podczas 4-dniowych warsztatów majowych zyskałam ogrom wiedzy na temat pracy w grupie, motywację do działania, a także wielu przyjaciół.

Dnia 10 czerwca w katowickim kinoteatrze Rialto ogłoszono listę osób, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu KORBY, którym był sierpniowy wyjazd na tygodniową sesję warsztatową. Na tej liście znalazło się także moje nazwisko, co bardzo mnie zaskoczyło i uradowało, ponieważ otrzymałam możliwość zrealizowania mojego projektu. 
Bardzo szybko nadszedł dzień 23 sierpnia, dzień wyjazdu na warsztaty do Odporyszowa. Tam zdobyłam ogromną dawkę pozytywnej energii, motywację, a także wiedzę na temat radzenia sobie ze stresem, zarządzania sobą w czasie, komunikacji niewerbalnej i wiele innych. Miałam także okazję współpracować z dziennikarką przy przygotowywaniu notek prasowych i reportaży. Po dniu pełnym pracy czekały na nas różne atrakcje, m..in.: paintball, LARPy, ogniska.
KORBA to nie tylko wyjazdy warsztatowe. To także możliwość zyskania nowych przyjaciół, poszerzenie swoich zainteresowań i wzmocnienie charakteru. KORBA zmienia ludzi. Na lepsze!

Po powrocie z Odporyszowa zabraliśmy się do pracy. Ogarnięcie wszystkich spraw związanych z taką imprezą, stworzenie ekipy organizacyjnej wcale nie było takie proste jak może niektórym się wydawać.
Listopad zbliżał się wielkimi krokami, stres narastał, pracy także przybywało. Przyznam, że nie spodziewałam się tego, że aż tyle osób będzie chciało zaangażować się w ostatnie, bo już piątkowe przygotowania. Od rana w „Karolince” ciężko pracowało ok. 50 osób. Przed godziną 17 w powietrzu wyczuwało się stres, który jak później się okazało był niepotrzebny, bo wszystko wyszło fantastycznie. Liczba przybyłych osób i zebranych pieniędzy stanowczo przerosła nasze oczekiwania.
Pragnę bardzo podziękować mojej klasie III D za ogromne wsparcie i pomoc w przygotowaniach, a także pozostałym osobom z grupy organizacyjnej za kawał dobrej roboty. Podziękowania kieruję także do pani Joanny Bojczyk za świetny program artystyczny kabaretu „Pod Obojczykiem” i pani Karoliny Wieczorek za piękne dekoracje, które przygotowała wraz z uczennicami II klasy. Dziękuję wszystkim sponsorom i darczyńcom za finansowe i materialne wsparcie, Urzędowi Miasta za objęcie imprezy honorowym patronatem, Panu burmistrzowi Gabrielowi Toborowi za osobiste przybycie i udział w licytacji, wszystkim osobom licytującym i klientom naszego kiermaszu, a także Centrum Kultury „Karolinka” za udostępnienie sali i wsparcie ze strony technicznej. Dziękuję całej KORBIE za wspaniałą przygodę, mojej mamie, Ewelinie za dużą pomoc i wszystkim, którzy przyszli na naszą aukcję.
Największe podziękowania należą się paniom: Agnieszce Jochlik i Weronice Sitarz, bez których nie zorganizowałabym tak wielkiego przedsięwzięcia. Dziękuję także wszystkim, których nie wymieniłam, a również nas wspierali. Dzięki hojności mieszkańców naszego miasta zebraliśmy prawie 2500 zł.
Zaskoczył nas niezmiernie fakt, że kolejnego dnia w trakcie imprezy Hodowców Gołebii Pocztowych, pan Piotr Głuch dowiedziawszy się o naszej aukcji przyczynił się do kolejnej zbiórki pieniędzy na nasz cel. 1900 zł to kwota przekazana nam przez pana prezesa.
Pieniądze te lada dzień przekażemy rodzicom 3-letniej Zuzi Świerzy, chorej na szereg skomplikowanych schorzeń uniemożliwiających jej normalne życie. Środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup leków i rehabilitację dziewczynki.
Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękuję.


Magdalena Dolibóg
Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.