Comenius - miedzynarodowa videokonferencja - ostatnie spotkanie

Dzień pierwszego czerwca był nie tylko Dniem Dziecka i Dniem Sportu w naszej szkole. W tym dniu miało także miejsce bardzo ważne wydarzenie, o którym wiedzą nieliczni… Uczniowie - wybrani przedstawiciele Klubu Europejskiego i koordynatorzy projektu Comenius brali udział w videokonferencji, która była ostatnim już zadaniem Międzynarodowego Projektu Comenius "Uczymy się przez całe życie".

 

Reprezentacje szystkich szkół partnerskich (Polski, Hiszpanii, Czech, Finlandii i Włoch) spotkały się w tym samym czasie korzystając z cudu techniki( laptopa ) i Internetu. Pomimo licznych kłopotów technicznych, jakie zaistniały na łączach, udało nam się osiągnąć cel konferencji, czyli podsumować projekt i wszystkie wizyty partnerskie. Na temat każdej wizyty wypowiadali się biorący w niej udział uczniowie z poszczególnych krajów.
Dziękujemy naszym uczniom – absolwentce Hani Hajda, Agacie Pachulskiej, Partycji Szkole, Marcie Prodlik, Monice Szołtysik i Pawłowi Mytyk, którzy wypowiedzieli się w imieniu wszystkich uczniów biorących udział w wyjazdach comeniusowych.
Wirtualne spotkanie miało swój scenariusz… jednak pod wpływem emocji nie przebiegło tak jak było zaplanowane. Zamiast przygotowanych tekstów wspomnień i podziękowań, pojawiały się co chwilę w każdej kamerce przesyłane buziaki, karteczki z napisami- „We miss you”, „we love you”, czy też jeszcze bardziej wzruszające napisy. Było słychać piski, śmiech, wrzawę i głośne przekrzykiwanie się zamiast świetnie wypróbowanego wcześniej przez koordynatorów scenariusza… Ale dzięki temu – to nasze szczególne, ostatnie spotkanie było wyjątkowe. Zobaczyliśmy prawdziwe emocje, oddaliśmy swoje autentyczne uczucia i właśnie takim spontanicznym akcentem zakończyliśmy projekt. Niestety…Pozostaje ogromny niedosyt, tęsknota za wspólnymi chwilami. Żal że tak krótko, szybko… Chcemy jeszcze – mówił niejeden.
Ale jednocześnie mamy coś najcenniejszego – piękne wspomnienia. I nowych przyjaciół. Oby te zawarte przyjaźnie, mimo że tak dalekie – okazały się prawdziwe i odporne na czas!
To już koniec Comeniusa. Polska-Hiszpania-Włochy-Czechy-Finlandia. Przed nami kolejne wyzwania i szanse. A to co było, niech pozostanie
w naszej pamięci i wyryje ogromne serce w nas samych. WE LOVE YOU ALL OUR COMENIUS FRIENDS!!!

Agnieszka Jochlik

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.