SZKOLNY DZIEŃ PROFILAKTYKI

25 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnym Szkolnym Dniu Profilaktyki
Zajęcia z przedstawicielami poszczególnych klas prowadzone były zarówno przez specjalistów, jak i wychowawców klas wg opracowanego przez Pedagoga Szkolnego, mgr Patrycję Słupik, Harmonogramu. Tematyka zajęć, wcześniej konsultowana z wychowawcami klas została starannie dobrana i przemyślana. Dostosowana była do potrzeb oraz wieku uczestników. Dlatego też Dzień zakończył się pełnym sukcesem, którego wyrazem były pochlebne opinie prowadzących zajęcia i warsztaty o uczniach , a przede wszystkim ogromne zainteresowanie i pozytywna aktywność tychże uczniów na wszystkich zajęciach i spotkaniach.


Oto tematyka spotkań profilaktycznych, zrealizowanych w ramach tylko jednego dnia:
KLASY PIERWSZE
(4 GODZINY ZAJĘĆ): I pomoc - prowadzenie:mgr U. Wiśniowska;Zagrożenie pożarowe i terrorystyczne- prowadzenie:Patryk Wiśniewski i Klaudiusz Gałuszka - absolwenci szkoły; Odpowiedzialność małoletnich – spotkanie z Dzielnicowym - prowadzenie: policjanci Komendy w Radzionkowie; „Alkoholowi mówimy NIE” - prowadzenie:wychowawca klasy
KLASY DRUGIE(3 GODZINY ZAJĘĆ): WARSZTAT „Wulgaryzmy – przemoc werbalna” – zajęcia prowadzone przez pracowników Pracownię Badawczej „KROKUS” z Krakowa; Debata Klasowa z wychowawcą na temat „Tytoń, narkotyki, dopalacze- jak się przed TYM bronić?” 
KLASY TRZECIE (3 GODZINY ZAJĘĆ): Warsztaty z pracownikami Śląskiego Centrum Profilaktyki na temat Zagrożeń związanych z zażywaniem  tabaki; Spotkanie z wychowawcą klasy na temat "Czym się kierować, wybierając zawód?"

Dziękuję wszystkim, którzy współpracowali przy organizacji i realizacji Szkolnego Dnia Profilaktyki, a naszej młodzieży gratuluję wspaniałej postawy:)

z-ca dyr. Weronika Sitarz

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.