REGIO - Europejski Program Współpracy Międzynarodowej

W listopadzie – zgodnie z harmonogramem Projektu - odbyła się druga już wizyta partnerska gości z miasta Dobele, Łotwy.
Zaangażowani nauczyciele naszej szkoły (dyr. Marek Napieraj, z-ca dyr. Weronika Sitarz, A. Jochlik, E. Podzimska-Czerniewicz, A. Rudoll, B. Szczudło, B. Szołtysik oraz J. Bojczyk) uczestniczyli przede wszystkim w szkoleniu informatycznym przeprowadzonym przez Łotyszy na temat programów Photo Story i Hot Potatoes oraz pozostałych spotkaniach dotyczących działań projektu, który angażuje ,oprócz naszej szkoły, Szkołę Podstawową nr 2, Centrum Kultury „Karolinka” oraz Urząd Miasta Radzionków.


Goście w ramach odwiedzin w naszej szkole brali udział w lekcjach pokazowych informatyki ( prowadzenie mgr Bogumiła Szczudło) i języka niemieckiego ( prowadzenie: mgr Barbara Szołtysik). Odwiedzili także inne radzionkowskie placówki – szkoły i przedszkola. Zobaczyli przygotowaną specjalnie prezentację na temat polskiego systemu edukacji. Udali się również na wycieczkę do Krakowa.
Podczas szkoleń, nauczyciele wypracowali materiały dydaktyczne w poznanych programach, które zostaną zastosowane podczas zajęć dydaktycznych w naszej szkole oraz wkrótce wysłane naszym partnerom. Uczniowie z kolei w ramach zajęć dodatkowych oraz w swoim wolnym czasie, tworzyli prezentacje na zadane tematy (moja szkoła, moje miasto, mój kraj, kartki świąteczne, tradycje świąteczne itd.). Prezentacje te umieszczone są na oficjalnym blogu projektu koordynowanym przez Łotwę.
Niebawem – w kwietniu - odbędzie się kolejne spotkanie wszystkich uczestników projektu. Tym razem na Łotwie – w Dobele.

Opiekun Szkolnego Klubu Europejskiego „Europysie”
Koordynator projektu Regio: mgr  Agnieszka Jochlik

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.