Radzionkowskie dyktando dla dorosłych

„Jasnozielona bluzka, dwie żakardowe spódnice, moherowe sweterki, granatowo – żółte kombinezony i różnokolorowe podkoszulki piętrzyły się wokół, tworząc monstrualną górę rzeczy…” – tymi słowami 18 lutego bieżącego roku w murach naszego gimnazjum rozpoczęło się Radzionkowskie dyktando dla dorosłych. Jego pomysłodawczynią i organizatorką była pani Alina Patoń, której udało się zmobilizować lokalną społeczność, aby w sobotni poranek stanęła w konkursowe szranki.

Swoim patronatem imprezę objęło Tarnogórskie Starostwo Powiatowe, zaś współorganizatorem zostało Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka. Tekst dyktanda wyszedł spod pióra nauczycielki języka polskiego – Aleksandry Pachulskiej, powstał on również w konsultacji z panią Joanną Bojczyk. Trzecią członkinią komisji konkursowej była pani Bogusława Klimczok. W ortograficznej corridzie zmierzyło się 26 uczestników. Na wyniki zmagań trzeba będzie poczekać do piątku (24 lutego).
                                                                        Joanna Bojczyk

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.