SPOTKANIE Z MŁODYMI FILMOWCAMI

Czwartkowy poranek (16 lutego) ubogacił miłośników kółka teatralnego i dziennikarskiego o nową wiedzę. Do gimnazjum zostali zaproszeni młodzi pasjonaci i adepci aktorstwa, sztuki scenopisarstwa i reżyserii -Piotr Stera i Dawid Jaguś,  reprezentujący wytwórnię filmową Box Pictures. Spotkanie odbyło się w sali multimedialnej, jako że nastąpiła projekcja etiudy filmowej „O duchu kopalni”.


Oto krótka treść filmu: Śląsk jest pod niemieckim panowaniem. Młody chłopak Jorguś - główny bohater filmu podejmuje pracę w kopalni srebra, aby utrzymać swoje rodzeństwo. Warunki postawione przez niemieckiego sztygara nie pozwalają Jorgusiowi na wydajną pracę. W złym stanie ciała i ducha spotyka go w ciemnościach kopalni jej duch- legendarny Skarbnik, który pomaga chłopcu w zamian za podzielenie się zarobionymi pieniędzmi. Uczciwość, sprawiedliwość, honor  a nader wszystko wiara to najważniejsze wartości przekazane w filmie. www.youtube.com/user/ekipaBOXpictures
Ten film był „momentem dojrzewania do decyzji”, po której młodzi filmowcy stwierdzili „idziemy dalej”. I tak rozpoczęła się ich przygoda z filmem. Uczniowie z wielką uwagą i zainteresowaniem wysłuchali jak powstaje film i ile pracy i wysiłku należy włożyć w jego produkcję. Stwierdzenie, że „plan filmowy jest ich drugim domem” utwierdziło  słuchaczy w przekonaniu, że to naprawdę ich pasja, mimo, że do świata filmu prowadzą„szklane drzwi”.
Spotkanie należało do udanych. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań, co jest sygnałem, że byli zainteresowani. Rozstaliśmy się w miłej atmosferze i nadziei, że zaproszenie skierowane do młodzieży na casting do nowego filmu, rozpali również  zainteresowania gimnazjalistów do aktorstwa.
W spotkaniu brały również udział opiekunki kółek: teatralnego Joanna Bojczyk i dziennikarskiego: Aleksandra Pachulska i Beata Duch oraz organizator spotkania Maria Kielar-Czapla.
Dziękujemy młodym filmowcom za spotkanie, życząc nowych pomysłów i spełnienia marzeń związanych z filmem.
                                                                                                                    Maria Kielar-Czapla
Postscriptum
Z Piotrem Stera i Dawidem Jagusiem miałam okazję spotkać się wcześniej. Mam wielki podziw dla młodych i nie mogę przejść obojętnie obok zauważonego talentu i nieprzeciętności, postanowiłam porozmawiać z młodymi twórcami. Zdziwił mnie ich młody wiek- to uczniowie średniej szkoły.
-Jak się zaczęła wasza przygoda z filmem?
- Wszystko zaczęło się jak jeszcze byliśmy dziećmi, kiedy przy pomocy prostej kamery próbowaliśmy nagrywać materiały video. Nasza historia toczy się już od kilku lat. Przez ten czas wszystko czego się nauczyliśmy zawdzięczamy sobie i ludziom zajmującym się filmem zawodowo, którzy w przeróżny sposób nam pomagali.
-Obecnie reprezentujecie wytwórnię filmową BOX Picture.
-Tak, to grupa młodych twórców sztuki filmowej, których celem jest realizacja produkcji filmowych. Prywatnie jesteśmy przyjaciółmi, którzy od dziecięcych lat pasjonują się filmem. Obecnie wkraczamy w stricte profesjonalną realizację filmową.

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.