ZŁOTY PROMYCZEK OD PISARZA. Spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem

 W środę 14 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnowskich Górach odbyło się niecodzienne spotkanie z pisarzem Marcinem Pałaszem.  W spotkaniu uczestniczyli  wybitni intelektualiści naszego gimnazjum skupieni wokół biblioteki szkolnej. Zaproszony gość jest autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży m.in. Opowieści z Krainy Potworów, Straszyć nie jest łatwo, Heca nie z tej Ziemii, Ptaś i Miałgosia, Historia Złotego Promyczka czy nagrodzonych Wyróżnieniem w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego tytułów Wakacje w Wielkim Mieście oraz Wszystko zaczyna się od marzeń.

Spotkanie przebiegało w  pogodnej i wesołej atmosferze. Autor opowiadał młodzieży o swoich fascynacjach twórczych, niesamowitych pomysłach na tematy do kolejnych książek a także o własnych przezabawnych przygodach życiowych. Pan Marcin to człowiek z ogromnym poczuciem humoru, tryskający optymizmem. Zgromadzona na spotkaniu młodzież często wybuchała śmiechem. Potrafił rozbawić do łez. Młodzież  była zachwycona! Uczestnicy spotkania ośmieleni naturalnym, przyjaznym sposobem bycia autora zadawali  wiele pytań, na które wyczerpująco odpowiadał. Na zakończenie autor chętnie składał dedykacje i autografy na zakupionych przez uczestników spotkania  książkach, a młodzi ludzie  z żalem opuszczali czytelnię, gorąco zapraszając gościa ponownie. Takie wieczory pozostają w pamięci na długi czas a może i na zawsze!
                                         
Podziękowania dla nauczycieli opiekunów: mgr Iwony Mliczek oraz mgr Barbary Kicy              
W imieniu uczestników spotkania: W. Flach, D. Wójtowicz, A. Stonawska, J. Jon, D. Mrowiec, D. Tobor, K. Stonawska, M. Wrodarczyk.

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.