EuroWeek – Szkołą Liderów

W dniach 13 – 17 marca 16 uczniów naszej szkoły wzięło udział w specjalnym obozie edukacyjnym EuroWeek, opartym na metodach stosowanych w Unii Europejskiej. Jego celem był rozwój najcenniejszych obecnie umiejętności społecznych – pracy w grupie, kierowania, prowadzenia prezentacji. Przedstawiano również informacje o strukturach Unii Europejskiej i możliwościach, jakie ona daje..Wszystkie zajęcia prowadzone były w przystępnej i ciekawej formie. Zajęcia były prowadzone przez szkoleniowców i zagranicznych wolontariuszy Europejskiego Forum Młodzieży.

Młodzież uczestniczyła m.in. w następujących szkoleniach i warsztatach: „Prowadzenie prezentacji/autoprezentacji”, ”Szok kulturowy”, „Umiejętność prowadzenie negocjacji”, „Konferencja prasowa”, „Role w grupie – test M. Balbina". Zobaczyli prezentację programu "Młodzi w działaniu", która zakończyła się dyskusją. W cyklu spotkań o wspólnym tytule POZNAJ…, przybliżających młodzieży kulturę innych krajów młodzi uczestnicy programu przyswoili wiedzę o – Meksyku,  Nepalu, Łotwie, Litwie, Wietnamie, Argentynie, Azerbejdżanie,  Włoszech, Peru, Rumunii, Indii Turcji. Odbyła się również Debata Oksfordzka oraz prezentacja prac wypracowanych przez młodzież podczas spotkań warsztatowych. Młodzi liderzy  podczas całego  projektu zintegrowali się i polubili. Nauczycli się wspólnie pracować, prowadzili ciekawe dyskusje i wypracowali wiele materiałów. Wzięli również udział w wycieczce – zwiedzali Bystrzycę Kłodzką i jej piękne okolice.

Organizatorkami wyjazdu były nauczycielki: Ewelina Podzimska -  Czerniewicz oraz Agnieszka Rudoll i Barbara Szołtysik. Opiekę nad naszą młodzieżą na obozie pełniły panie Agnieszka Rudoll oraz Barbara Szołtysik.

"Wyjazd był niesamowity, zwiedziłam nowe miejsca, poznałam mnóstwo nowychświetnych osób. Były to cztery dni pełne pracy,stresu ale też zabawy.
Bardzo dużo się nauczyłam i nabyłam nowych wspomnień do których będę nieraz wracać. To mój ostatni rok w naszym Radzionkowskim gimnazjum i jestem pewna, że chwile tam spędzone należą do jednych z najlepszych. Mam nadzieję, że będę miałą jeszcze kiedyś możliwość doświadczenia czegoś podobnego." Magdalena Cis klasa 3e                          "Euroweek był czymś w rodzaju obozu, który pozwolił mi "wypróbować siebie". Wiem już, że jak chcę to potrafię coś stworzyć - nawet w innym języku. Poznałam wiele sympatycznych osób i świetnych wolontariuszy. Wiele dałabym, aby przeżyć to raz jeszcze. Euroweek pozostawił mi po sobie dużo wspomnień. I choć nie wiem, ile będzie trwało moje życie, mogę zagwarantować, że tego wyjazdu nie zapomnę nigdy." ~ Wiola Hawranek, klasa IIe.

"EuroWeek był czymś  cudownym .  Spotkałam mnóstwo nowych ludzi zupełnie innych od tych których widuję na co dzień. Poznałam nowe kultury, tradycje, inne spojrzenie na świat. Warsztaty dodały mi odwagi, umiejętności,  a przede wszystkim  wiary we własne możliwości. Zdobyłam wiele nowych celów i marzeń, które mam zamiar realizować. Mam nadzieję że ten wyjazd nie był moim jedynym i że powtórzymy go w przyszłym roku z większą grupą"                                                               Oliwia Tobór  kl. IA
"Jak było na Euroweek'u? Nie można wyrazić tego słowami. Towarzyszył mi stres, radość, zabawa, a także smutek - gdy żegnaliśmy się z obozowiczami. Poznałam tylu fajnych ludzi, że aż żal mi było stamtąd wyjeżdżać. Zajęcia były prowadzone w tak niesamowity sposób, że zawsze było ciekawie. Na pewno się czegoś nauczyłam i zrozumiałam, że chcieć to i umieć. Chętnie wybiorę się tam ponownie za rok, gdy gimnazjum znowu będzie organizowało taki obóz. A wspomnienia na zawsze pozostaną w mojej pamięci."
                                                                Dominika Kwiatkowska klasa Ia.

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.