Wyniki Szkolnego Konkursu Języka Niemieckiego. Projekty Edukacyjne z Języka Niemieckiego

Mamy już zwycięzców Szkolnego Konkursu Języka Niemieckiego! Brawo!
Pod koniec marca ok. 60 naszych uczniów rywalizowało w poszczególnych klasach oraz na poszczególnych poziomach zmagając się z różnorakimi zadaniami sprawdzającymi ich wiedzę i umiejętności językowe.

Oto najlepsi z nich, którzy zajęli miejsca na podium:
KLASY I – poziom podstawowy
1. Justyna Kuczkowska IIId
2. Patrycja Garus IIId
3. Patrycja Michalik IIId
Dwa dni przed konkursem miał miejsce pokaz dwóch projektów związanych z językiem niemieckim. Odbiorcami byli głównie uczniowie klas z zaawansowanym językiem niemieckim.
Pierwszy projekt „Niemcy – atrakcyjne turystycznie” zaprezentowały na wysokim poziomie dziewczyny z klasy IIId ubrane w kolory flagi niemieckiej. Uczennice zapoznały widownię z wieloma miejscami naszych zachodnich sąsiadów, które warto zobaczyć. Pokaz drugiego projektu - „Oberiba, szrank i kyjza… - czyli ile niemieckiego jest w gwarze śląskiej…” wywoływał częste uśmiechy na twarzach widzów. Jego autorzy - chłopcy z IId, ubrani w śląskie stroje ludowe (również kobiece) porównali w zabawny sposób wybrane przykłady słownictwa gwary śląskiej, języka niemieckiego oraz polskiego. Zaangażowali także widownię przy odczytywaniu śląskich wierszyków. Podczas pokazów wszyscy świetnie się bawili i wiele się nauczyli.
Uczestnikom Szkolnego Konkursu Języka Niemieckiego, jak również autorom ciekawych projektów oraz ich wspaniałej, kulturalnej widowni serdecznie gratulujemy!

mgr Mirosława Wojtas