Comenius REGIO IV wizyta partnerska

W dniach 10 - 13 kwietnia grupa nauczycieli naszej szkoły wraz z pracowanikami polskich instytucji partnerskich ( Urzędu Miejskiego w Radzionkowie,  Centrum ultury "Karolinka" oraz Szkoły Podstawowej nr 2 - pełna informacja w formie ULOTKI o polskich partnerach projektu POBIERZ  POBIERZ, cz II),  realizujących razem z nami Międzynarodowy Projekt Współpracy Comenius REGIO brała udział w IV wizycie partnerskiej projektu, w Dobele na Łotwie.

Poniżej relacja z podsumowującej Projekt REGIO wizyty na Łotwie:

Comenius Regio – wizyta partnerska na Łotwie
W dniach 10-14 kwietnia czworo  nauczycieli  naszego gimnazjum, mgr Joanna Bojczyk, mgr Bogumiła Szczudło, mgr Agnieszka Rudoll oraz mgr Ewelina Podzimska-Czerniewicz wraz
z przedstawicielami Centrum Kultury Karolinka, Urzędu Miasta i Szkoły Podstawowej nr 2 udało się na wizytę partnerską w ramach projektu Comenius Regio. Robocze spotkanie odbyło się na Łotwie i było ostatnim,  kończącym już  projekt „ Rozwój procesu nauczania poprzez stosowanie technologii informacyjno-komunikacyjnej”.
W trakcie wizyty  mieliśmy możliwość obserwacji zajęć odbywających się w szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich, jak również zapoznania się z regionalnymi zespołami tanecznymi i lokalnymi kółkami zainteresowań. Wizyta była znakomitą okazją do wymiany doświadczeń, najlepszych praktyk oraz nauczenia się czegoś nowego w trakcie zaplanowanych szkoleń.
Podsumowaniem projektu była konferencja przeprowadzona w Urzędzie Miasta Dobele podczas której wszystkie instytucje uczestniczące w projekcie zaprezentowały rezultaty oraz wypracowane produkty projektu. Konferencja pokazała jak ważna jest wymiana doświadczeń między partnerami oraz nabywanie nowych umiejętności  poprzez współpracę międzynarodową. Zapoznanie i oswojenie się z nowymi nowinkami technicznymi z zakresu technologii informacyjnej pozwoli na wzbogacenie oferty edukacyjnej szkoły, urozmaicenie lekcji np. języka angielskiego lub informatyki, zmotywowanie uczniów do pogłębiania wiedzy oraz rozwijania kluczowych kompetencji uczniów, w szczególności kompetencji informatycznej i językowej.
Mamy nadzieję, że  więzi pomiędzy instytucjami, szkołami oraz jednostkami samorządowymi naszego regionu, jak również  instytucjami partnerskimi z Łotwy, będą nadal pogłębiane po ukończeniu projektu, a nawiązana współpraca będzie kontynuowana w przyszłości.

                                                                                         mgr Ewelina Podzimska-Czerniewicz

Zdjęcia z pobytu znajdziecie w Galerii Zdjęć.

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.