LISTY z NEPALU

18 maja uczniowie z klas I i II spotkali się w sali multimedialnej szkoły, aby otworzyć magiczną przesyłkę z NEPALU. Brązowa koperta oklejona niezliczoną ilością znaczków i opieczętowana wieloma pieczęciami przebyła długą drogę, zanim szczęśliwie dotarła do naszej szkoły. Zawartość tej magicznej koperty stanowił plik listów od dzieci napalskich.

Były to odpowiedzi na pierwsze listy naszych uczniów, którzy nawiązali korespondencję z dziećmi nepalskimi, poznanymi podczas wolontariackiego pobytu w Nepalu, w roku 2011, mgr Agnieszki Jochlik. Jej dobre serce i przykład zainspirowały nauczycieli i uczniów do przekazania sygnału płynącego z głębii serca- jakże cennego daru - zamiaru nawiązania bliższych kontaktów poprzez wymianę korespondencji. Dla dzieci nepalskich Polska jest krajem dalekim i egzotycznym - podobnie jak dla nas Nepal. Listy wysłane w ubiegłym roku były dowodem na to, że los dzieci nepalskich, ich życie codzienne, troski, zainteresowania i marzenia nie są nam obojętne. Spotkanie naszych uczniów z nauczycielkami, podczas którego adresaci odczytywali i oglądali otrzymane listy było pełne radości i wzruszeń. Teraz nasza kolej. Będziemy szybko odpisywać na listy. Oczywiście w języku angielskim. Wiemy, że nasze koleżanki i koledzy czekają na odpowiedźŚmiech

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.