ROK PEŁEN SUKCESÓW 2011-2012 ZAKOŃCZONY

Przełom czerwca i lipca, to czas podsumowań w szkołach. Zakończył się kolejny  w radzionkowskim Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka rok szkolny - już 12 od momentu  jego powołania.
Społeczność szkolna w tradycyjnie uroczystej formie celebrowała jego finał. 

 

29 czerwca, po uroczystej mszy w kościele św. Wojciecha intencji społeczności gimnazjalnej, wszyscy wzięli udział w uroczystej akademii przygotowanej pod kierunkiem nauczycieli ( mgr Joanny Krakowiak, mgr Bogusławy Klimczok, mgr Jolanty Stanisz, mgr Weroniki Sitarz, mgr Agnieszki Jochlik, mgr Joanny Bojczyk, mgr Małgorzaty Ligoń oraz mgr Janiny Siwakowskiej) przez uczniów klas I c, II c, członków chóru szkolnego, kabaretu „Pod O-Bojczykiem”, zespołu tanecznego FESS oraz innych, zaangażowanych i uzdolnionych artystycznie młodych ludzi.
Sala widowiskowa gościnnego Centrum Kultury „Karolinka” promieniowała szczególną atmosferą, bowiem zasiedli w niej uczniowie klas I, II oczekujący na świadectwa promocyjne oraz trzecioklasiści - już absolwenci, którzy już za chwilę mieli otrzymać świadectwa ukończenia gimnazjum.
Gościem honorowym był Zastępca Burmistrza Miasta, pan Bernard Skibiński.
Ceremoniał szkolny ( wprowadzenie sztandaru i wspólne wykonanie „Pieśni o Patronie, Ojcu Ludwiku Wrodarczyku”) rozpoczął akademię. Pierwsza część, będąca montażem muzyczno – słownym nawiązującym do życia szkoły, wywołała uśmiechy na twarzach widzów, a czasem nawet łzy wzruszenia. Ukazywała chwile z życia szkoły – te trudne i te radosne.  W kolejnej części spotkania młodzież oddała głos panu dyrektorowi, mgr Markowi Napierajowi, który w ciepłych słowach zwrócił się do swoich podopiecznych – uczniów klas I i II – gratulując im promocji do klas wyższych oraz do absolwentów rocznika 2009 - 2012, którzy „już za godzinę lub dwie zawitają do nowych szkół, by tam zaoferować swoje uzdolnienia, talenty, swój zapał do pracy(…) ”
 Zwracając się do trzecioklasistów dyrektor szkoły wyraził nadzieję, że „uczęszczając do nowych szkół wspomnicie nas, naszą życzliwość, ofiarność(…)” oraz życzył wszystkim „spełnienia marzeń związanych z nową szkołą(…)abyście w tych nowych szkołach uczyli się jeszcze lepiej(…) i abyście nie zapomnieli o wspaniałym, radzionkowskim gimnazjum i jego równie wspaniałych nauczycielach”.
Szczególne słowa podziękowania przekazał pan dyrektor rodzicom i opiekunom za trud włożony w wychowanie oraz za wszelką pomoc okazaną naszej szkole „Wasza pomoc, wasze rady świadczyły o trosce, jaką otaczaliście naszą szkolę. Dzięki waszemu wsparciu i pomocy mogliśmy zrealizować szereg zadań, przeprowadzić różnego typu przedsięwzięcia i akcje”.
Pan dyrektor podziękował za całoroczną pracę gronu pedagogicznemu oraz pracownikom administracji i obsługi szkoły. Szczególne podziękowania złożył dyrekcji i wszystkim pracownikom Centrum Kultury „Karolinka” za całoroczną współpracę, dzięki której uroczystości szkolne nabierają szczególnego charakteru i pięknej oprawy.
Podczas uroczystej akademii pan dyrektor uhonorował uczniów, których wysiłki zaowocowały uzyskaniem świadectwa z wyróżnieniem. Warunkiem jego otrzymania jest średnia ocen 4,75 i bardzo dobra ocena z zachowania. W roku szkolnym 2011/2012 aż 80 uczniów uzyskało taki wynik, co stanowi 23,12% wszystkich uczniów, a wśród nich 38 to absolwenci.
Tradycją szkoły jest również wyróżnienie najlepszych absolwentów tytułem PRIMUS INTER PARES. Dyrektor Marek Napieraj wręczył Medale Primus Inter Pares  23 absolwentom, którzy uzyskali średnią ocen powyżej 5,10. Statuetki dla absolwenta z najwyższą średnią ocen powędrowały do Mateusza Pyki - średnia ocen 5,78, Justyny Kuczkowskiej - średnia ocen 5,72, Natalii Krysiak- średnia ocen 5,50 oraz Bernadetty Nocoń - średnia ocen 5,50, a Marek Mamot otrzymał statuetkę za najwyższy wynik na Egzaminie Gimnazjalnym. Pamiątkowe nagrody otrzymali również absolwenci – członkowie szkolnego kabaretu „Pod O-Bojczykiem” oraz członkowie Pocztu Sztandarowego i Rady Młodzieży.
Akademię zakończył mistrzowski pokaz scenek kabaretowych w wykonaniu członków kabaretu „Pod O – Bojczykiem” oraz uczniów klasy I c.
Dyrektor szkoły uroczyście ogłosił, ze rok szkolny 2011-2012 zakończył się.
A był to rok pełen sukcesów, który upoważnia społeczność gimnazjum do odczuwania dumy za wysiłek i stałe podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności uczniów. Wszystkich sukcesów w zakończonym roku szkolnym było bardzo wiele. Ich szczegółowe opisy znajdziecie na tej stronie – w Aktualnościach oraz w menu – w zakładkach: Sukcesy Szkoły od roku 2004; PRIMUS INTER PARES; Osiągnięcia sportowe; Nasi najlepsi. Pracowitość uczniów, którzy poświęcili sporo czasu i wysiłku aby przygotować się do konkursów przedmiotowych i artystycznych oraz do zawodów sportowych zasługuje na ogromne uznanie. Jednak największym powodem do dumy są wyniki tegorocznego Egzaminu Gimnazjalnego, które kształtują się na poziomie wyższym niż średnie krajowe, wojewódzkie i powiatowe! Pan dyrektor, gratulując absolwentom wyraził nadzieję, że ich młodsi koledzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczynią się do utrzymania tego wysokiego poziomu.
Ogromny ukłon składam nauczycielom naszej szkoły, którzy będąc w pełni świadomi ogromu wyzwań jakie przed nimi stoją, wciąż szukają nowych metod motywacji młodych ludzi. Zachęcając naszych uczniów do wysiłku i systematycznej nauki, kształtując w nich obowiązkowość i odpowiedzialność za własny rozwój, pomagamy osiągać spektakularne efekty, jakie osiągają bardzo zdolni uczniowie oraz, a może przede wszystkim drobne sukcesy tych, którzy mają kłopoty w nauce. Nie zapominamy bowiem o tym, że każdy uczeń naszej szkoły ma określony potencjał, który nie jest ani lepszy, ani gorszy. Każdy uczeń jest dla nas jednakowo ważny


 Zastępca dyrektora mgr Weronika Sitarz 

W Galerii znajdziecie fotorelację z uroczystosci zakończenia roku szkolnego oraz pamiątkowe zdjęcia absolwentów z wychowawcami klas. Życzę miłego oglądania i ciepłych wspomnieńŚmiech

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.