Nasz absolwent - PAWEŁ ZAGRODNIK - olimpijczykiem!

Absolwent Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie ( rocznik 2000 – 2003), PAWEŁ ZAGRODNIK – judoka Czarnych Bytom – wystartował podczas tegorocznej Olimpiady w Londynie.
Walki odbywały się w niedzielę, 29 lipca. Paweł Zagrodnik walczył w kategorii 66 kg.
Na inauguracji, w pierwszej rundzie turnieju olimpijskiego (w 1/16) spotkał się z dwukrotnym wicemistrzem świata Brazylijczykiem Leandro Cunhą. którego pokonał przez yuko. Był to pierwszy,  ogromny sukces zawodnika Czarnych Bytom w turnieju olimpijskim.
W 1/8 finału zrewanżował się byłemu mistrzowi kontynentu Ormianinowi Armenowi Nazarjanowi za porażkę w finale ubiegłorocznego PŚ w Warszawie i wygrał z nim po dogrywce.
W ćwierćfinale Paweł przegrał przez yuko po dwóch karach shido z Węgrem Miklosem Ungvarim, trzykrotnym brązowym medalistą MŚ. Węgierski judoka, mimo ogromnego doświadczenia, wygrał z Zagrodnikiem tylko na kary.
Kolejnym przeciwnikiem naszego judoki w repasażu był reprezentant Azerbejdżanu Tarłan Karimow, z którym nasz Paweł triumfował przez waza-ari. Walkę z wicemistrzem Europy 2011 Azerem Tarłanem Karimowem Zagrodnik kontrolował od początku do końca, a decydującą akcję na waza-ari wykonał już w 38 sekundzie. Dało mu to możliwość stoczenia walki o brązowy medal turnieju olimpijskiego judo w Londynie.
Niestety, nasz absolwent przegrał z Japończykiem Masashi Ebinumą, po kontrowersyjnym werdykcie sędziów, kiedy w dogrywce, przy stanie 10:10 dla Azjaty,  Paweł wykonał akcję, po której na tablicy świetlnej pojawił się ippon, gdy plecy Japończyka dotknęły tatami (to oznaczało jego zwycięstwo i tym samym pierwszy medal dla Polski w tej dyscyplinie od 16 lat). Jednak później sędziowie zmienili decyzję, ogłaszając wazari.
Wielu komentatorów wyrażało jednak opinię, że brązowy medal w pełni należał się naszemu Pawłowi. „Sędziowie są wszechmocni i mogą odwołać swą decyzję. Nie czuję się przez nich skrzywdzony. Mogli przyznać mi ippon, ale równie dobrze nie musieli tego uczynić” „Dla mnie piąte miejsce w debiucie w tej imprezie jest ogromnym sukcesem, choć z drugiej strony sędziowie mogli przyznać mi ippon w pojedynku o brąz z Japończykiem Masashim Ebinumą”.- powiedział później korespondentowi PAP ten wspaniały sportowiec.
Ostatecznie Paweł Zagrodnik uplasował się na wysokim, 5 miejscu turnieju olimpijskiego judo w kategorii 66 kg., a jego pojedynki były naprawdę fantastyczne!
W jednym z wielu udzielanych później wywiadów powiedział: „Nie wiem jeszcze, co dalej z moja karierą. Chcę trenować dalej. Uważam, że to dopiero początek mojej kariery. Jestem przekonany o tym, że mogę wygrywać z najlepszymi. Zobaczymy na ile mi pozwoli zdrowie”

PAWLE - serdecznie GRATULUJEMY CI SUKCESU i życzymy zdrowia oraz jeszcze wielu wygranych!
Dodając skromnie stwierdzamy, iż jesteśmy dumni, że tak wspaniały sportowiec jest absolwentem naszej szkoły.

Źrćdło: PAP                                          z-ca dyr, mgr Weronika Sitarz

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.